odpady trafiają do pieców

Odpady trafiają do pieców

Straż Miejska w Elblągu (SM) poinformowała, że jej funkcjonariusze kontynuują działania antysmogowe.

Polegają one na kontroli instalacji grzewczych na terenach nieruchomości, gdzie zachodzi podejrzenie spalania odpadów.

W Elblągu odpady trafiają do pieców – strażnicy wystawiają mandaty

Strażnicy miejscy kontrolują domy mieszkalne wolno stojące, mieszkania komunalne, a także siedziby firm prowadzących działalność gospodarczą. Mimo prowadzonej akcji kontroli w dalszym ciągu zdarzają się jednak przypadki spalania odpadów komunalnych. Procederowi „termicznego przetwarzania odpadów” poddawane są m.in. worki foliowe, resztki jedzenia, opakowania po farbach, przedmioty z gumy czy odpady meblowe. Większość osób w taki sposób chce zaoszczędzić lub po prostu pozbyć się odpadów.

Jak podaje SM, od 1 do 31 stycznia br. elbląscy municypalni skontrolowali 81 instalacji grzewczych, sprawdzając czym elblążanie palą w piecach. Efektem przeprowadzonych inspekcji było wystawienie 16 mandatów karnych, do czego podstawą był art. 191 ustawy o odpadach. Natomiast tylko w tygodniu od 29 stycznia do 4 lutego br. przeprowadzono 24 kontrole i wystawiono sześć mandatów.

W trosce o nasze zdrowie i środowisko unikajmy ogrzewania własnych mieszkań, domów czy zakładów, spalając odpady – apeluje Straż Miejska w Elblągu.

Na podstawie informacji nadesłanej przez SM w Elblągu

fot. SM w Elblągu

partner portalu

reklama

reklama

reklama

reklama

 

reklama

reklama

partner medialny