Odpady niezgodne z dokumentacją

Odpady niezgodne z dokumentacją w kontrolowanej ciężarówce ujawnili policjanci

Policjanci ruchu drogowego z Inowrocławia zatrzymali do kontroli ciężarówkę z ładunkiem. Okazało się, że pojazdem przewożone były odpady niezgodne z dokumentacją posiadaną przez kierowcę. Sprawą nielegalnego przemieszczania odpadów zajmuje się wąbrzeskie starostwo i pakoski komisariat Policji – podała policja na swojej stronie internetowej.

Odpady niezgodne z dokumentacją zdradzone przez fetor

W opublikowanej na wspomnianej stronie informacji zaznaczono, że policjanci coraz częściej ustalają przypadki nielegalnego przewożenia i miejsca niezgodnego z przepisami składowania odpadów. 14 maja br. inowrocławski patrol ruchu drogowego na trasie Inowrocław – Dziarnowo (gm. Pakość), zatrzymał do kontroli ciężarówkę z naczepą, którą kierował 26-latek. Z uwagi na wydobywający się od strony ładunku fetor, policjanci sprawdzili ładunek.

Patrol skontrolował kartę dotyczącą danych o gospodarce odpadami, którą miał kierowca. Zawierała ona informacje o rodzaju przewożonego ładunku, firmach: przekazującej, transportującej i przejmującej ładunek. Policjanci na „pierwszy rzut oka” uznali, że coś się nie zgadza, dlatego powiadomili dyżurnego i na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją z Inowrocławia. Przybyli też przedstawiciele Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Bydgoszczy.

Odpady niezgodne z dokumentacją i postępowanie o wykroczenie

Policja zwraca uwagę, że niespodziewanie pojawiło się kilka osób, które utrudniały służbom podejmowanie działań. Gdy zapadła decyzja o zatrzymaniu dowodu rejestracyjnego pojazdu ze względu na jego stan techniczny i o odholowaniu go, będący na miejscu mężczyźni podejmowali próby zablokowania innymi pojazdami zabezpieczenie tej ciężarówki, dlatego zostali wylegitymowani.

Ostatecznie, na podstawie przepisów o odpadach, cały transport trafił na teren jednego ze znajdujących się w województwie kujawsko-pomorskim przedsiębiorstw usług komunalnych. Teraz właściwy miejscowo starosta podejmie dalsze decyzje dotyczące usunięcia ujawnionych naruszeń oraz wyegzekwuje opłaty za podjęte działania. Policjanci z Pakości natomiast prowadzą postępowanie w sprawie o wykroczenie w związku z tym, że na miejscu doszło do utrudniania działań prowadzonych przez służby.

Na podstawie policja.pl

fot. policja

reklama

reklama

reklama

reklama