odpady z Nakła do spalarni

Odpady z Nakła do spalarni

Urząd Miasta Bydgoszczy (UM) poinformował o podpisaniu porozumienia z gminą Nakło. Dotyczy ono przetwarzania odpadów komunalnych.

Jak zaznacza bydgoski magistrat, w wyniku sygnowania dokumentów dotyczących współpracy Nakło dołączyło do listy gmin, które będą utylizować odpady w bydgoskim Zakładzie Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych „ProNatura”.

Porozumienie: odpady z Nakła do spalarni w Bydgoszczy

Porozumienie międzygminne w sprawie przejęcia przez Bydgoszcz zadań własnych Gminy Nakło w zakresie realizacji obowiązku utrzymania i eksploatacji regionalnej instalacji do przetwarzania odpadów komunalnych zostało podpisane 29 grudnia ub.r.

Pod dokumentem swoje podpisy złożyli Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy i Sławomir Napierała, burmistrza Nakła. W spotkaniu udział wzięli także Konrad Mikołajski, prezes Zarządu ProNatura oraz Adam Musiała, dyrektor Biura Zarządzania Gospodarką Odpadami Komunalnymi UM.

Warto przypomnieć, że niedawno podobne porozumienie zostało podpisane pomiędzy Bydgoszczą a Koronowem. – Ostatnio podpisaliśmy porozumienie z gminą Koronowo. Bardzo się cieszę, że do listy gmin, które będą utylizować odpady w bydgoskiej spalarni dołączy dziś Nakło – powiedział prezydent Bruski.

Jak podaje UM, odpady z Nakła będą kierowane do bydgoskiej spalarni. Według szacunkowych obliczeń ma to być ok. 9 tys. ton odpadów.

Na podstawie www.bydgoszcz.pl

fot. UM Bydgoszczy

partner portalu

reklama

reklama

reklama

reklama

 

reklama

partner medialny