odpady na dziko

Odpady na dziko – sprawcy zatrzymani

Policjanci ze Stalowej Woli zatrzymali trzech mężczyzn z województwa śląskiego, którzy w miejscowości Lipa (gmina Zaklików), na terenie nieczynnego zakładu, rozładowali odpady – poinformowała na swojej stronie internetowej Komenda Główna Policji (KGP).

Na początku września br. policjanci zostali powiadomieni, że na terenie nieczynnego zakładu w Lipie nieznane osoby rozładowały z samochodów ciężarowych odpady. Zdarzenie zostało potwierdzone przez policjantów.

Odpady na dziko – sprawcy z policyjnym dozorem

O zdarzeniu powiadomiona została stalowowolska prokuratura, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Tarnobrzegu i burmistrz Zaklikowa. Do dalszych działań zaangażowani zostali również strażacy.

Jak podaje KGP, policjanci zabezpieczyli ślady, wykonali oględziny, dokumentację fotograficzną, przesłuchali świadków i zabezpieczyli nagrania monitoringu. Z kolei strażacy przeprowadzili badanie, które nie wykazało obecności szkodliwych substancji, mogących zagrażać życiu i zdrowiu, a teren został zabezpieczony.

Policja informuje, że dalsze czynności pozwoliły na częściowe ustalenie numerów rejestracyjnych pojazdów, z których rozładowano odpady. Kilka dni później policjanci z wydziału kryminalnego zauważyli natomiast samochody ciężarowe z naczepami jadące w kierunku miejsca, gdzie wcześniej wysypane zostały odpady. Funkcjonariusze skontrolowali te pojazdy. Okazało się, że przewożone były w nich odpady, a kierowcy zamierzali je wysypać w tym samym miejscu – zaznacza KGP.

W wyniku interwencji policyjnej zatrzymano trzech mężczyzn w wieku 38, 39 i 68 lat. Wszyscy są mieszkańcami województwa śląskiego. Został im przedstawiony zarzut nieodpowiedniego postępowania z odpadami, co zagrożone jest karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Wobec mężczyzn prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru i zakazu opuszczania kraju. Na poczet przyszłych zobowiązań od mężczyzn zabezpieczono mienie ruchome o wartości blisko 130 tys. zł.

Prowadzone przez Policję działania doprowadziły do częściowego usunięcia nielegalnie zrzuconych odpadów. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi stalowowolska Policja pod nadzorem miejscowej prokuratury – zaznacza KGP.

Na podstawie policja.pl

fot. Policja

reklama

reklama

partner portalu

reklama

reklama

reklama

 

reklama