Odpady „na dziko” – gdzie są?

Likwidacja nielegalnych miejsc porzucania śmieci rokrocznie wymaga od Urzędu Miasta Torunia angażowania znacznych środków finansowych. Ubiegłoroczne nakłady na usunięcie bez mała 1750 m³ odpadów przekroczyły 56 tys. zł. Wydział Gospodarki Komunalnej UMT, jak co roku, oczekuje na zgłoszenia dotyczące „dzikich wysypisk śmieci” na terenach gminnych.
 
Informacje o miejscach, które wymagają oczyszczenia i uprzątnięcia, przyjmowane będą przez cały rok. Prace realizowane będą w terminie ok. 30 dni od daty zgłoszenia. Interwencje w tym zakresie można również zgłaszać do toruńskiej Straży Miejskiej.
dzikie wysypiska
 
Zachowanie porządku i czystości wymaga znacznego zaangażowania i dyscypliny ze strony mieszkańców. Stąd władze Torunia apelują do mieszkańców, by pamiętali o swoich obowiązkach w zakresie utrzymywania czystości i reagowali w sytuacjach, gdy w sposób oczywisty łamane są zasady dotyczące ochrony środowiska i postępowania z odpadami.
 
fot. sozosfera.pl
Tags

Partner portalu

Partner portalu

reklama

reklama

 

Artykuły i aktualności