Odpady komunalne

Odpady komunalne. Zmiany w Żorach

O zmianach wprowadzonych w gospodarce odpadami poinformował Urząd Miasta Żory (UM).

Zmiany dotyczą m.in. nowego operatora systemu odbierania odpadów oraz funkcjonowania PSZOK-u.

Nowy operator w zakresie odbierania odpadów

Pierwsza ze zmian dotyczy nowego operatora w zakresie odbioru odpadów komunalnych. Jak podaje magistrat, od listopada br. odpady komunalne z terenu miasta odbiera firma „Komart” z Knurowa. Podwykonawcą usługi jest Zakład Komunalny Żory z Żor.

PSZOK – zmiana godzin otwarcia

Kolejna zmiana to nowe godziny otwarcia punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK) – szczegóły na internetowej stronie miasta. Przy okazji UM przypomina, że chcąc skorzystać z PSZOK-u należy pamiętać o zabraniu ze sobą potwierdzenia zapłaty za odpady komunalne. Osoba oddająca odpady w PSZOK-u musi wypełnić formularz zawierający m.in. takie dane jak: imię, nazwisko oraz adres nieruchomości. Następnie własnoręcznym podpisem potwierdza te dane oraz informacje na temat ilości i rodzaju oddanych odpadów. Jak przekonuje magistrat, formalności te są niezbędne, gdyż PSZOK przeznaczony jest tylko dla mieszkańców Żor i musi być możliwość zweryfikowania od kogo przyjmowane są odpady.

Odpady zielone i biodegradowalne – osobno

Nowy operator systemu zbiórki odpadów komunalnych – firma „Komart” dostarczyła właścicielom nieruchomości jednorodzinnych worki w kolorze brązowym na odpady zielone (trawa, liście, drobne gałęzie) lub na odpady ulegające biodegradacji (odpady kuchenne). Jak podkreśla magistrat, to mieszkańcy we własnym zakresie podejmują decyzje który rodzaj odpadów zbierają w worku. Jeśli worek ma być przeznaczony na liście i trawę, to nie mogą znaleźć się w nim odpady kuchenne i na odwrót – zastrzega UM. Jednocześnie urzędnicy ostrzegają, że jeśli odpady te będą mieszane to nie zostaną odebrane.

Na podstawie www.zory.pl

fot. sozosfera.pl

reklama

partner portalu

partner portalu

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

 

partner medialny