Odpady komunalne

Odpady komunalne. Zmiany w Żorach

O zmianach wprowadzonych w gospodarce odpadami poinformował Urząd Miasta Żory (UM).

Zmiany dotyczą m.in. nowego operatora systemu odbierania odpadów oraz funkcjonowania PSZOK-u.

Nowy operator w zakresie odbierania odpadów

Pierwsza ze zmian dotyczy nowego operatora w zakresie odbioru odpadów komunalnych. Jak podaje magistrat, od listopada br. odpady komunalne z terenu miasta odbiera firma „Komart” z Knurowa. Podwykonawcą usługi jest Zakład Komunalny Żory z Żor.

PSZOK – zmiana godzin otwarcia

Kolejna zmiana to nowe godziny otwarcia punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK) – szczegóły na internetowej stronie miasta. Przy okazji UM przypomina, że chcąc skorzystać z PSZOK-u należy pamiętać o zabraniu ze sobą potwierdzenia zapłaty za odpady komunalne. Osoba oddająca odpady w PSZOK-u musi wypełnić formularz zawierający m.in. takie dane jak: imię, nazwisko oraz adres nieruchomości. Następnie własnoręcznym podpisem potwierdza te dane oraz informacje na temat ilości i rodzaju oddanych odpadów. Jak przekonuje magistrat, formalności te są niezbędne, gdyż PSZOK przeznaczony jest tylko dla mieszkańców Żor i musi być możliwość zweryfikowania od kogo przyjmowane są odpady.

Odpady zielone i biodegradowalne – osobno

Nowy operator systemu zbiórki odpadów komunalnych – firma „Komart” dostarczyła właścicielom nieruchomości jednorodzinnych worki w kolorze brązowym na odpady zielone (trawa, liście, drobne gałęzie) lub na odpady ulegające biodegradacji (odpady kuchenne). Jak podkreśla magistrat, to mieszkańcy we własnym zakresie podejmują decyzje który rodzaj odpadów zbierają w worku. Jeśli worek ma być przeznaczony na liście i trawę, to nie mogą znaleźć się w nim odpady kuchenne i na odwrót – zastrzega UM. Jednocześnie urzędnicy ostrzegają, że jeśli odpady te będą mieszane to nie zostaną odebrane.

Na podstawie www.zory.pl

fot. sozosfera.pl

partner portalu

reklama

reklama

 

reklama

partner medialny