Odpady

Odpady tematem Forum w Jarocinie

Zbliża się jubileuszowe, X Forum Gospodarki Odpadami, które odbędzie się w dniach 17-18 kwietnia br. w Hotelu „Restauracja Słoneczna” w Jarocinie.

Forum już od lat jest doskonałym miejscem spotkań zarówno władz samorządowych, specjalistów odpowiedzialnych za gospodarkę komunalną, a także przedstawicieli zakładów komunalnych, naukowców, prawników, dziennikarzy oraz wszystkich osób zainteresowanych zmianami w gospodarce odpadami zachodzącymi w kraju.

Odpady z różnych perspektyw, czyli X Forum Gospodarki Odpadami

Tegoroczne spotkanie podzielone zostanie na pięć bloków tematycznych. Forum rozpocznie się od zagadnień prawnych. Tematyka ta skondensowana została w bloku zatytułowanym „Nowe Prawo Gospodarki Odpadami”, a głos zabiorą w jej trakcie m.in. przedstawiciele trzech kancelarii prawnych. W następnej części Forum podjęta zostanie dyskusja dotycząca planowania gospodarki odpadami. Debata na ten temat zapowiada się bardzo interesująco, gdyż do udziału w niej zaproszeni zostali czołowi krajowi eksperci. Dzień pierwszy konferencji zakończy blok, którego uczestnicy spróbują nakreślić możliwą przyszłość sektora odpadowego.

Pomiędzy dwoma pierwszymi blokami tematycznymi uczestnicy zostaną zaproszeni do zwiedzania instalacji mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów (MBP), działającej w ramach „Zakładu Gospodarki Odpadami” w Jarocinie (ZGO).

Pierwszy dzień zakończy się uroczystą kolacją z licznymi atrakcjami i nagrodami. Będzie to doskonała okazja do nawiązania i podtrzymania cennych kontaktów oraz wymiany poglądów i doświadczeń z innymi uczestnikami, w tym z prelegentami.

Dzień drugi rozpoczną specjaliści od gospodarki w obiegu zamkniętym. Konferencję zakończy natomiast blok V, w którym przedstawione zostaną nowe rozwiązania w gospodarce odpadami.

Organizatorem spotkania są Agencja Informacji i Ochrony Środowiska, WELLINGTON eco oraz ZGO w Jarocinie – partner tegorocznej edycji Forum. Więcej informacji o wydarzeniu na internetowej stronie organizatora.

Na podstawie informacji nadesłanej przez WELLINGTON eco

fot. dostarczone przez Wellington eco

partner portalu

partner portalu

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

 

partner medialny