Odpady do Sianowa

Przez najbliższe sześć lat odpady z Koszalina i 12 ościennych gmin będą trafiały do koszalińskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, które wygrało przetarg na eksploatację regionalnej instalacji przetwarzania odpadów komunalnych (RIPOK). Za usługę zagospodarowania odpadów spółka otrzyma 80 mln zł.przetwarzanie odpadów, przetarg, 
 
Opady z czterech gmin: Będzina, Białogardu (gm. wiejska), Koszalina i Tychowa będą kierowane do RIPOK-u już w lipcu br. Kolejne samorządy – Biesiekierz, Malechowo, Manowo i Świeszyno – zaczną je dostarczać do PGK od stycznia 2015 r. Natomiast Bobolice i Polanów – rok później, a Białogard (gm. miejska), Mielno i Sianów od roku 2017.
 
W ubiegłym roku we wszystkich objętych przetargiem gminach „wyprodukowano” 45 tys. ton odpadów. Zgodnie z szacunkami, w 2017 r. będzie to już 50 tys. ton.
 
Gromadzone w RIPOK-u w podkoszalińskim Sianowie odpady będą w pewnej części stanowić paliwo dla planowanego Zakładu Termicznego Przekształcania Opadów (ZTPO). Obiekt ma postać w Koszalinie. Miasto chce, by wybudował go prywatny inwestor. Wyznaczona została już lokalizacja zakładu. Przetarg na sprzedaż 1,5-hektarowej działki, na której ma być zlokalizowany ZTPO, ma być ogłoszony na przełomie czerwca i lipca.
 
Na podstawie: www.koszalin.pl
fot. www.freeimages.com

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

reklama

reklama

Partner Portalu