Odpadowa aplikacja w Zabrzu

Odpadowa aplikacja w Zabrzu

Urząd Miejski w Zabrzu (UM) poinformował, że od 1 lipca br. w mieście funkcjonuje aplikacja mobilna Eco Harmonogram.

Jak podaje UM, usługa w atrakcyjny i przystępny sposób przybliża mieszkańcom Zabrza zasady segregacji odpadów komunalnych. Jej celem jest także usprawnienie systemu gospodarowania odpadami w mieście.

Odpadowa aplikacja w Zabrzu ma usprawnić system

Mieszkańcy za pośrednictwem aplikacji, po podaniu swojego adresu, uzyskują dostęp do harmonogramu wywozu odpadów. Usługa przypomina o nadchodzących terminach wywozów odpadów oraz przy użyciu przyjaznego interfejsu dostarcza wszystkich niezbędnych informacji potrzebnych do prawidłowego sortowania odpadów – zaznacza zabrzański magistrat.

Odpadowa aplikacja w Zabrzu

Działająca od niedawna w Zabrzu aplikacja daje ponadto możliwość zgłaszania zaobserwowanych nieprawidłowości. Może to być choćby fakt, że przygotowane do odbioru odpady nie zostały wywiezione w wyznaczonym terminie.

Aplikacja jest dostępna w Internecie, a informacje na jej temat można znaleźć na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Zabrzu www.um.zabrze.pl w zakładce Odpady komunalne/ Harmonogram odbioru odpadów komunalnych.

Przy okazji Zabrze chwali się, że w ubiegłym roku miasto osiągnęło wskaźnik segregacji na poziomie 42% (wskaźnik wymagany przez prawo w 2018 r. wynosił 30%).

Na podstawie informacji nadesłanej przez UM w Zabrzu

fot. UM w Zabrzu

reklama

reklama

reklama

reklama