W 100% z odzyskanych materiałów

Odkurzacz w 100% z odzyskanych materiałów

Co roku na świecie produkowanych jest ponad 400 mln ton plastiku, niestety mniej niż 12% tego materiału pochodzi z odzysku – informuje firma Stena Recycling i dopowiada, że właśnie ruszyła międzynarodowa, kampania realizowana wspólnie z firmą Electrolux, w której bohaterem jest odkurzacz wykonany w 100% z odzyskanych materiałów, czyli wyprodukowany w całości z przetworzonego plastiku i ponownie wykorzystanych komponentów. Kampania ma zwrócić uwagę na świadome projektowanie i budowanie partnerstw, które sprzyjają tworzeniu gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ). Firma tłumaczy, że GOZ to ochrona środowiska i naturalnych zasobów, a także tworzenie współczesnych modeli gospodarczych.

Odkurzacz w 100% z odzyskanych materiałów w ramach kampanii Stena Recycling i Elecrolux

W ubiegłym roku, Stena Recycling wspólnie z firmą Electrolux w Szwecji, postawiły sobie ambitny cel stworzenia odkurzacza „Made to be re-made”, czyli produktu nadającego się do recyklingu i wyprodukowanego w 100% z przetworzonego plastiku i ponownie wykorzystanych komponentów. W nowej kampanii firmy opowiadają o rezultatach tego projektu, podkreślają znaczenie współpracy i głośno mówią o tym, że projektowanie, produkcję i recykling należy traktować jako jeden zintegrowany proces, a nie oddzielne etapy.

Made to be re-made” to trzecia kampania z naszej serii „Re-made”. Poprzednie prowadziliśmy wspólnie z SKF oraz Volvo Cars. Główną ideą tej serii jest pokazanie, w jaki sposób wspólnie z naszymi partnerami, tworzymy cyrkularny obieg materiałów a tym samym przyczyniamy się do rozwoju zrównoważonego biznesu. Prezentujemy także rozwój współpracy z naszymi partnerami, która może stać się wzorem do naśladowania dla innych firm – mówi Aleksandra Surdykowska, PR and Marketing Manager Stena Recycling.

Odkurzacz w 100% z odzyskanych materiałów z suszarek, komputerów i innych odkurzaczy

W ramach współpracy ze szwedzką firmą Electrolux udało się stworzyć odkurzacz, który jest wykonany w 100% z plastiku pochodzącego z recyklingu suszarek do włosów, komputerów i innych odkurzaczy. Obecnie jest to prototyp, który pokazuje, że ambitną wizję można urzeczywistnić i wykonać ważny krok na drodze do GOZ. Projekt został zainicjowany podczas zeszłorocznej Circular Initiative – areny współpracy przedsiębiorstw i środowisk akademickich w Szwecji na rzecz ekonomii cyrkularnej. Kampania „Made to be re-made” jest realizowana na czterech skandynawskich rynkach oraz w Polsce.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. Stena Recycling i Electrolux

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

 

partner merytoryczny