Odbiór odpadów z Mokotowa

Odbiór odpadów z Mokotowa z problemami

Od 1 sierpnia br. odpady z terenu Mokotowa są odbierane przez Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w m.st. Warszawie (MPO). Przejściowe kłopoty wynikające ze zmiany firmy odbierającej odpady powinny zakończyć się do końca tygodnia.

W najbliższy weekend pojawi się tam przynajmniej 40 dodatkowych samochodów odbierających odpady z mokotowskich altanek śmietnikowych – informuje Urząd m.st. Warszawy (UM).

Odbiór odpadów z Mokotowa – w weekend ponad 40 śmieciarek

Stołeczny magistrat podkreśla, że stale monitoruje sytuację związaną z odbiorem odpadów komunalnych na terenie dzielnicy Mokotów. W terenie są pracownicy Biura Gospodarki Odpadami Komunalnymi i Urzędu Dzielnicy Mokotów kontrolujący realizację umowy przez miejską spółkę MPO, która od 1 sierpnia jest odpowiedzialna za odbiór odpadów z tej dzielnicy.

Jak podaje stołeczny magistrat, na terenie Mokotowa codziennie od godz. 6.00 do 22.00 pracuje kilkadziesiąt śmieciarek, wspieranych przez mniejsze pojazdy i dwie załogi interwencyjne. Do 8 sierpnia tylko z terenu Mokotowa MPO odebrało 1 tys. ton odpadów komunalnych.

W związku z dużą liczbą zgłoszeń dotyczących przepełnienia pojemników oraz wprowadzeniem korekt harmonogramów przez nowego usługodawcę nastąpiło spiętrzenie się w krótkim okresie dużej liczby odbiorów w trybie interwencyjnym. Wszystkie zgłoszenia, które otrzymuje Miejskie Centrum Kontaktu Warszawa 19115 są niezwłocznie podejmowane, a ich realizacja przez spółkę MPO jest na bieżąco kontrolowana przez Biuro Gospodarki Odpadami Komunalnymi – przekonuje UM i zapewnia, że wszystkie zgłoszenia zostaną zrealizowane.

Stołeczny magistrat informuje, że we względu na panujące upały MPO odbiera odpady zarówno w terminach wskazanych w harmonogramach, jak również w weekendy. W najbliższy weekend na terenie Mokotowa pojawi się ponad 40 dodatkowych samochodów odbierających zalegające odpady.

Na podstawie informacji nadesłanej przez UM Warszawy

fot. sozosfera.pl (zdjęcie ilustracyjne)

partner portalu

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

partner medialny