Zmniejszą się opłaty za śmieci

Od 1 kwietnia zmniejszą się opłaty za śmieci

Od 1 kwietnia 2022 roku zmniejszą się opłaty za śmieci, jakie ponosić będą mieszkańcy gminy Bełchatów. Za odbiór segregowanych odpadów komunalnych zapłacą oni 19,5 zł za osobę miesięcznie. Urząd Gminy Bełchatów (UG) podkreślił, że jeśli ktoś zadeklarował, że posiada kompostownik i nie są od niego odbierane odpady biodegradowalne, to miesięcznie zapłaci 17 zł za osobę. Natomiast, jeśli ktoś nie będzie segregował odpadów, to zapłaci 58,5 zł miesięcznie.

Zmniejszą się opłaty za śmieci w gminie Bełchatów

Gminni urzędnicy przypominają, że obecnie stawka za odbiór odpadów komunalnych na terenie Gminy Bełchatów to 34 zł za osobę miesięcznie (w przypadku odpadów segregowanych). Jeśli ktoś posiada kompostownik, opłata zmniejsza się o 2,5 zł. Taka wysokość opłat obowiązuje od 1 stycznia 2022 r.

Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że opłata w takiej kwocie, jaka jest obecnie, jest dla mieszkańców bardzo dotkliwa. Jednak właśnie taka kwota wynikała z przetargu. Gdy w listopadzie 2021 roku przedstawialiśmy radzie projekt uchwały ze stawkami na poziomie 34 zł, zapowiadałem, że w pierwszych miesiącach 2022 roku będziemy się starać, by wygospodarować środki, które pozwolą nam na zmniejszenie opłat dla mieszkańców. Słowa dotrzymuję, dziś mogłem radnym zaproponować uchwałę z nowymi, niższymi stawkami za odbiór śmieci. Myślę, że zmiana z 34 zł do 19,5 zł i od osoby lub do 17 zł w przypadku posiadania kompostownika będzie już realnie odczuwalna dla każdego domowego budżetu – powiedział Konrad Koc, wójt gminy Bełchatów.

Jak podał UG, radni gminy Bełchatów na jednogłośnie zagłosowali za przyjęciem nowych stawek.

Na podstawie www.ugbelchatow.pl

fot. UG Bełchatów

Partner Portalu

Partner Portalu

reklama

Partner Portalu

Partner Portalu

reklama

reklama

Partner Portalu