o PSZOK-ach w Sandomierzu

O PSZOK-ach w Sandomierzu

Od kilku lat na barkach polskich gmin ciąży obowiązek utworzenia samodzielnie (bądź z innymi samorządami) punktów selektywnego zbierania odpadów komunalnych (PSZOK-ów) – przypomina firma Ekorum. Dziś funkcjonowanie tego typu miejsc nie jest już ewenementem. Jednak wciąż zorganizowanie PSZOK-u tak, by pogodził prawne wymagania z potrzebami lokalnej społeczności stanowi nie lada wyzwanie.

W kwietniu konferencja o PSZOK-ach w Sandomierzu

Obecnie jednym z najważniejszych aspektów tego zagadnienia wydaje się „wpięcie” PSZOK-a w lokalny system gospodarki odpadami, tak by stanowił on z nim integralną całość. Rodzi się zatem pytanie, jak zorganizować to miejsce, by możliwe stało się nie tylko osiągnięcie wytyczonych poziomów odzysku, ale także obniżenie kosztów funkcjonowania całego systemu. W znalezieniu satysfakcjonującej odpowiedzi z pewnością przyjdą optymalne zapisy przetargowe w zakresie PSZOK-ów czy doświadczenia samorządów na tym polu. Między innymi tego typu tematy poruszone zostaną podczas kwietniowej odsłony 9. Ogólnopolskiej Konferencji „PSZOK – efektywność w systemie”. Wydarzenie odbędzie się w Sandomierzu, w dniach 10-11. kwietnia 2019 r.

PSZOK-i

Do grona prelegentów zaproszeni zostali eksperci z branży gospodarki odpadami i instytucji finansujących, a także prawnicy oraz praktycy. Jak zaznacza firma Ekorum, organizator wydarzenia, wykłady, a także dyskusje mają stać się platformą wymiany wiedzy i doświadczeń w temacie przygotowania, realizacji i eksploatacji PSZOK-ów.

Merytoryczna część tego wydarzenia zostanie wzbogacona o wyjazd studyjny do Ożarowa.

Na podstawie informacji nadesłanej przez Ekorum

fot. sozosfera.pl

partner portalu

reklama

reklama

reklama