system selektywnej zbiórki

Nowy system selektywnej zbiórki – piknik ekologiczny

W minioną sobotę (30 czerwca br.), w Białymstoku było wyjątkowo kolorowo – w Parku Planty odbył się bowiem wielki piknik ekologiczny „Białystok segreguje”.

Jak podaje European Business Dialogue, organizatorzy zapewnili licznie przybyłym mieszkańcom dziesiątki nietuzinkowych atrakcji.

W Białymstoku od października sześciopojemnikowy system selektywnej zbiórki

Piknik zapowiadał wdrożenie nowego, sześciopojemnikowego systemu selektywnej zbiórki, który ma ruszyć w mieście od 1 października br.

Na stoiskach warsztatowych uczestnicy wykonywali z odpadów m.in. portfele, skarbonki, pacynki, rzeźby, a także plecione kosze z wikliny papierowej. Można było zaprojektować własne torby jutowe, przypinki i magnesy na lodówki, biżuterię, karmniki dla ptaków, a także zrobić sobie zdjęcie w fotobudce.

system selektywnej zbiórki

Podczas imprezy można było także zobaczyć film z sortowni w Hryniewiczach należącej do miejskiej spółki Lech oraz drugi pokazujący krok po kroku cały proces recyklingu kartonów po płynnej żywności. Chętni mogli także własnoręcznie czerpać papier w manufakturze, w której przemysłowy hydropulper zastąpiła pralka Frania. Były stoiska multimedialne – okulary virtual reality, wyścigi robotów i edukacyjne gry online.

Piknik był jedynie częścią kompleksowej akcji edukacyjnej prowadzonej już od kwietnia. Jej elementem był także konkurs dla szkół w formie gry miejskiej, w której wzięło udział blisko pół tysiąca uczniów, a także kampania medialna i bilboard’owa.

Organizatorem akcji była firma Tetra Pak, producent kartonów do płynnej żywności, a współorganizatorem Urząd Miasta. Partnerem wydarzenia była natomiast firma PUHP Lech zajmująca się gospodarowaniem odpadami w Białymstoku. W pikniku wziął udział także Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku, który nad tym wydarzeniem objął honorowy patronat.

Na podstawie informacji nadesłanej przez European Business Dialogue

fot. European Business Dialogue

reklama

partner portalu

reklama

reklama

reklama

reklama

 

partner medialny

reklama