nowy prezes

Nowy prezes

Grupa ENERIS poinformowała, że Rada Nadzorcza ENERIS Surowce powołała nowego prezesa Zarządu tej firmy.

Nowym prezesem Zarządu został Paweł Augustyn.

ENERIS Surowce – nowy prezes Zarządu

Powołanie Pawła Augustyna na stanowisko prezesa Zarządu ENERIS Surowce, jak informuje firma, związane jest z potrzebą wzmocnienia Spółki w związku z jej dalszym rozwojem, a zwłaszcza planowanymi w tym roku inwestycjami i przejęciami.

Jak wskazuje ENERIS, Paweł Augustyn związany jest z tą Grupą od połowy 2017 r. Do tej pory był odpowiedzialny za zarządzanie segmentem rynku odpadów niebezpiecznych oraz za procesy akwizycji. Zajmuje również stanowisko prezesa Zarządu MD Proeco, należącej do Grupy ENERIS, spółki eksploatującej Instalację Termicznego Przekształcania Odpadów Niebezpiecznych w Bydgoszczy. Nowy prezes ma bogate doświadczenie w zarządzaniu przedsiębiorstwami. Był członkiem zarządu firm z różnych branż, m.in. z sektora chemicznego, deweloperskiego oraz logistycznego. Zdobyta wiedza posłuży mu do rozwijania usług i rozszerzania oferty ENERIS Surowce dla klientów przemysłowych oraz samorządowych.

Paweł Augustyn zastąpi na stanowisku prezesa Zarządu Yvesa Basset, który przez ponad 20 lat był związany ze spółkami Grupy Veolia na całym świecie. W 2012 r. Yves Basset rozpoczął kierowanie działalnością operacyjną spółki Veolia Usługi dla Środowiska w Polsce i współuczestniczył w procesie jej przekształcenia w ENERIS Surowce. Po wielu latach z sukcesami w Polsce, przy porozumieniu Grup ENERIS i Veolia, Yves Basset będzie kontynuował swoją karierę w strukturach międzynarodowych.

Obecnie w skład Zarządu ENERIS Surowce. oprócz Pawła Augustyna wchodzą również Magdalena Markiewicz oraz Dorota Włoch.

Na podstawie informacji nadesłanej przez ENERIS

fot. ENERIS

Tags

partner portalu

partner portalu

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

 

partner medialny

partner medialny