Nowe recyklomaty

Nowe recyklomaty dla Warszawy

Urząd m.st. Warszawy (UM) przekonuje, że recyklomaty zdobyły serca warszawiaków, którzy chętnie wymieniali plastikowe i szklane butelki oraz puszki na ekopunkty, za które otrzymywali zniżki na kawę czy bilety do kina. Po krótkiej nieobecności projekt wraca do Warszawy – będą nowe recyklomaty. O wyglądzie nowych urządzeń zadecydują jednak sami mieszkańcy, a głosowanie w tej sprawie potrwa jeszcze tylko do 19 grudnia br.

Nowe recyklomaty – warszawiacy wybiorą kolorystykę

Zielone, żółte, niebieskie, a może z widokiem na Wisłę? – pyta UM i dodaje, że na stronie um.warszawa.pl/nowerecyklomaty warszawiacy mogą wybrać jedną z czterech propozycji recyklomatów. Urządzenia ze zwycięską grafiką pojawią się na ulicach miasta na początku 2020 r.

Nowe recyklomaty

To innowacyjna akcja realizowana w tak dużej skali. Mieszkańcy są nagradzani za działanie na rzecz ochrony środowiska i mogą wymienić swoje punkty na to, co jest dla nich najbardziej atrakcyjne. Przy okazji uczą się zasad selektywnej zbiórki odpadów – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy.

Podczas pilotażu m.st. Warszawy, firmy Coca-Cola i Fundacji Nasza Ziemia mieszkańcy włożyli do nich ponad 70 tys. butelek plastikowych, 16 tys. szklanych i prawie 27 tys. puszek. W zamian otrzymywali zniżki na kawę, bilety do kina czy teatru.

Nowe recyklomaty

Od momentu uruchomienia maszyn warszawiacy przekazali też wiele pomysłów, opinii oraz uwag dotyczących pierwszych wersji recyklomatów zainstalowanych w stolicy. Biorąc pod uwagę wszystkie głosy i komfort użytkowników partnerzy wspólnie podjęli decyzję o zmianie producenta automatów. Nowe maszyny będą działały szybciej, a także będą mniej awaryjne – przekonuje stołeczny magistrat.

Nowe recyklomaty

Przy okazji UM zapewnia, że zebrane latem ekopunkty nie stracą swojej ważności. Dotychczas warszawiacy w zamian za puste butelki i puszki mogli otrzymać rabat na kawę w Costa Coffee, tańszy bilet do sieci Multikino, Teatru Dramatycznego oraz zniżki na spektakle i imprezy w Teatrze Capitol. Od nowego sezonu dostępna będzie szersza oferta nagród.

Na podstawie informacji nadesłanej przez UM Warszawy

rys. 4 x UM Warszawy

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

 

partner merytoryczny