Nowe pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów

Nowe pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów i samochód elektryczny

W pasie nadmorskim w Gdańsku pojawiły się nowe pojemniki na selektywną zbiórkę odpadów – informuje Urząd Miejski w Gdańsku (UM).

Od 1 lipca br., przy wybranych wejściach na plażę, w pasie nadmorskim, miejska spółka Gdańskie Usługi Komunalne (GUK) ustawiła 40 zestawów pojemników do selektywnej zbiórki odpadów.

Nowe pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów w pasie nadmorskim w Gdańsku

Akcja rozstawiania pojemników rozpoczęła się o godz. 2:00 nad ranem na ciągu pieszym od mola w Gdańsku Brzeźnie do Sopotu. Każdy zestaw pojemników składa się z trzech kontenerów: na metale i tworzywa sztuczne, na papier oraz na szkło. Z myślą o obcokrajowcach nazwa każdej frakcji opisana jest w językach: polskim, angielskim, niemieckim, rosyjskim i ukraińskim.

Jest to pilotażowy projekt, jaki wdrażamy na okres wakacyjny w Gdańsku. Od dzisiaj nasi mieszkańcy i goście będą mogli segregować odpady na frakcje przeznaczone do recyklingu. Chcemy sprawdzić ile odpadów uda się zebrać selektywnie w miejscach publicznych i jakie udoskonalenia możemy wprowadzić na przyszłość – mówi Janusz Kupcewicz-Szwoch, wiceprezes zarządu GUK.

Warto przy tym zaznaczyć, że odpady odbierze proekologiczny pojazd. Do odbioru odpadów spółka zakupiła pojazd zasilany prądem elektrycznym.

Będzie czysto i ekologicznie. Bezemisyjne autko dojedzie do każdego miejsca, nie zakłócając wypoczynku mieszkańcom i gościom. Codziennie dwuosobowa załoga będzie pracowała, aby okolice gdańskiej plaży były czyste – stwierdza Kupcewicz-Szwoch.

Pojemniki będą stały w pasie nadmorskim do połowy września – dodaje UM.

Na podstawie media.gdansk.pl

fot. UM w Gdańsku

partner portalu

reklama

reklama

reklama