Nietypowe drzewo w stolicyW ramach warszawskich Dni Elektrorecyklingu w stolicy „wyrosło” nietypowe drzewo: recy-KLON. Tajemnicza „roślina”, która stanęła przed Mazowieckim Instytutem Kultury, będzie rosła około dwóch tygodni. Po tym czasie zostanie… „ścięta” i trafi do specjalistycznego zakładu przetwarzania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Tam „drzewo” zostanie przetworzone i stanie się cennym surowcem wtórnym.

 
recy-KLON
 
RecyKLON to dzieło autorstwa Marka Zalewskiego. Ma ono pobudzać mieszkańców Warszawy do właściwego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym. Organizator Dni Elektrorecyklingu (które również odbywają się w Krakowie i Wrocławiu) – Biosystem Elektrorecykling Organizacja Odzysku Zużytego Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego – chce uświadomić lokalnym społecznościom, że zużyty sprzęt zawiera toksyczne substancje (np. rtęć, brom, kadm, azbest, PCB), które wywołują szereg niebezpiecznych chorób.
 
W najbliższą sobotę – 25 października br. – we wszystkich trzech miastach organizowana jest zbiórka elektrośmieci. Wszystko po to, aby pobudzić wyobraźnię i zmienić nawyki Polaków.

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

reklama

reklama

Partner Portalu