Nieodpowiednie postępowanie z odpadami

Nieodpowiednie postępowanie z odpadami – sprawca z zarzutami

O tym, że nieodpowiednie postępowanie z odpadami stało się podstawą zarzutów, jakie usłyszał mężczyzna zatrzymany przez strzelińskich policjantów poinformowała Komenda Głowna Policji (KGP).

Nieodpowiednie postępowanie z odpadami – sprawcy grozi 5 lat więzienia

Policjanci ze strzelińskiej komendy powiatowej policji zatrzymali mężczyznę odpowiedzialnego za nieodpowiednie postępowanie z odpadami. Gdy próbował on nielegalnie wysypać odpady (głównie tworzyw sztucznych) z naczepy na pole uprawne, jego auto osunęło się do rowu. Teraz sprawcy nielegalnego postępowania grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat – informuje KGP.

18 sierpnia br. funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie jako pierwsi dotarli na miejsce i zatrzymali mężczyznę, mieszkańca powiatu wrocławskiego, podejrzanego o przestępstwo. Jak podje KGP, kierowca przyjechał na pole znajdujące się w obrębie miejscowości Piotrowice (gm. Strzelin) i wysypał na nim odpady w postaci zmielonego plastiku oraz metalu. Jednak podczas wykonywania tej czynności, w wyniku niezachowania należytej ostrożności, ciągnik siodłowy wraz z naczepą osunął się do rowu, co spowodowało wywrócenie całego składu.

Policjanci wykonywali czynności na miejscu zdarzenia wspólnie z pracownikami Referatu Ochrony Środowiska Urzędu Miasta i Gminy w Strzelinie oraz biegłym sądowym z zakresu ochrony środowiska.

Według KGP, policjanci sprawdzają m.in. czy zatrzymany nie miał na swoim koncie innych nielegalnych wysypisk śmieci. Stróże prawa wskazują, że mężczyźnie może teraz grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Na podstawie policja.pl

fot. policja.pl

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

 

partner merytoryczny