transport odpadów z Czech

Nielegalny transport odpadów z Czech

Ciężarówkę przewożącą odpady bez wymaganego zezwolenia zatrzymał patrol opolskiej Inspekcji Transportu Drogowego – informuje Główny Inspektorat Transportu Drogowego (GITD).

Zatrzymany pojazd trafił na parking strzeżony, a sprawa nielegalnego transportu odpadów została przekazana Głównemu Inspektoratowi Ochrony Środowiska (GIOŚ).

Inspekcja Transportu Drogowego zatrzymała transport odpadów z Czech

Koło przejścia granicznego w Trzebini (pow. prudnicki) zatrzymany został zespół pojazdów należący do czeskiego przewoźnika. „Ciężarówka wykonywała międzynarodowy transport odpadów komunalno–ściekowych” – informuje GITD.

Kontrolujący pojazd inspektorzy ustalili, że przewoźnik nie posiada wymaganego przez przepisy zezwolenia na przewóz odpadów przez Polskę. W związku z tym, wobec czeskiej firmy transportowej toczy się postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej w wysokości 12 tys. zł. Ciężarówka trafiła na parking strzeżony do czasu wpłacenia kaucji na poczet przyszłej kary. Jak podaje GITD, informacja o nielegalnym transporcie odpadów została przekazana do GIOŚ-u, który prowadzi dalsze czynności w tej sprawie.

Na podstawie www.gitd.gov.pl

fot. GITD

partner portalu

reklama

reklama

reklama