Nielegalny transport odpadów

Nielegalny transport odpadów odesłany

Główny Inspektorat Ochrony Środowiska (GIOŚ) poinformował, że dzięki działaniom Głównego Inspektora Ochrony Środowiska do Wielkiej Brytanii zawrócone zostały dwie partie odpadów komunalnych, które nielegalnie zostały przywiezione do Polski.

Dwie pierwsze partie odpadów komunalnych, które zostały przywiezione nielegalnie z Wysp Brytyjskich, odesłano do kraju wysyłki w dniach 6-10 września.

Nielegalny transport odpadów odesłany na Wyspy Brytyjskie

Dla przypomnienia GIOŚ podaje, że od 28 czerwca do 12 lipca br. Urząd Celno-Skarbowy w Gdyni i Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Gdańsku (WIOŚ) zatrzymały 45 kontenerów zawierających łącznie ok. 1097 ton odpadów pochodzących z Wielkiej Brytanii. Oględziny kontenerów wykazały, że pod przykrywką tworzyw sztucznych transportowane były zmieszane odpady pochodzenia komunalnego.

Jak zaznacza GIOŚ, Główny Inspektor Ochrony Środowiska jako organ ochrony środowiska właściwy w Polsce w zakresie transgranicznego przemieszczania odpadów negocjował zwrot odpadów z Brytyjską Agencją ds. Środowiska. W wyniku ustaleń pomiędzy organami 6 września br. odesłano na Wyspy Brytyjskie dziewięć kontenerów odpadów o łącznej masie 225 ton. Pozostałe dwadzieścia pięć kontenerów wypełnionych odpadami o łącznej masie 600 ton zostało odesłanych do Wielkiej Brytanii 10 września br.

Inspekcja Ochrony Środowiska zaznacza, że zwrot pozostałych kontenerów planowany jest w najbliższych dniach. Brytyjska Agencja ds. Środowiska podjęła kroki w celu skontrolowania firm, które wysłały odpady.

Na podstawie www.gios.gov.pl

fot. WIOŚ w Gdańsku

partner portalu

reklama

reklama

reklama

reklama

 

partner medialny