Nielegalny przewóz i składowanie odpadów

Nielegalny przewóz i składowanie odpadów

Wydział Kryminalny Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku prowadzi czynności w sprawie nielegalnego przewożenia odpadów i ich składowania na jednej z działek w gminie Gzy.

Policjanci zatrzymali trzy osoby podejrzane o prowadzenie tego procederu, a jak można przeczytać na stronie internetowej Komendy Głównej Policji (KGP), złożone na działce odpady mogą zagrażać zdrowiu ludzi i środowisku przyrodniczemu.

Policja ujawnia nielegalny przewóz i składowanie odpadów

W toku kilkudniowej akcji policjanci z posterunku Policji w Świerczach i pułtuscy kryminalni zatrzymali na gorącym uczynku kierowcę pojazdu ciężarowego, który próbował wyładować odpady do wcześniej wykopanego dołu. Ciężarówka wypełniona była 25 tonami odpadów. Jak podają policjanci, sytuacja działa się na wpisanym do rejestru zabytków, byłym parku dworskim, położonym na terenie gminy Gzy. Interwencja podjęta przez funkcjonariuszy powstrzymała mężczyznę i zapobiegła dalszemu procederowi.

W toku podjętych działań policjanci ustalili, że kierowca jest zatrudniony w zajmującej się gospodarką odpadami, pracami rozbiórkowymi oraz transportem drogowym, firmie z terenu Marek. Natomiast nielegalny proceder na tym terenie prowadzony był od lutego bieżącego roku, zawsze pod osłoną nocy. Jak ustalili stróże prawa, do gruntu na powierzchni ok. 0,5 ha, mogło trafić nawet 100 wywrotek odpadów. Odpady pochodziły m.in. z oczyszczalni ścieków w Mińsku Mazowieckim. Z przeprowadzonych na miejscu oględzin wynika, że część drzewostanu znajdującego się w tym miejscu uschło. Złożone na działce odpady mogą zagrażać życiu lub zdrowiu ludzi lub spowodować istotne obniżenie jakości wody, powietrza lub ziemi.

Policjanci zatrzymali trzech podejrzanych o udział w procederze. Są to: właściciel gruntów (45 lat), kierowca ciężarówki (45 lat) oraz prezes firmy zlecającej usługi (63 lata). Wobec mężczyzn zastosowano dozór policyjny.

Jak zaznaczają policjanci, w sprawie trwają czynności, a śledztwo ma charakter rozwojowy.

Na podstawie policja.pl

fot. Policja/sierż. szt. Milena Kopczyńska

partner portalu

reklama

reklama

reklama

reklama

 

partner medialny

partner medialny