Nielegalny demontaż pojazdów i składowanie odpadów

Nielegalny demontaż pojazdów i składowanie odpadów

Na stronie internetowej Policji, opublikowana została informacja przygotowana przez sierż. szt. Tomasza Łopińskiego. Zgodnie z jej treścią, kilka dni temu policjanci z Żuromina zdobyli informację o nielegalnym składowaniu odpadów. Proceder miał się odbywać na jednej z nieruchomości na terenie gminy Lubowidz, której właścicielem jest 58-latek.

Nielegalny demontaż pojazdów i składowanie odpadów pod lupą Policji

Przybyli na teren posesji policjanci, wspólnie ze strażakami oraz pracownikami Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska natknęli się odpady, w tym zakopane w gruncie. Były to folie, podzespoły pojazdów, elementy wyposażenia samochodów oraz pojemniki ze zużytym olejem silnikowym czy smarami.

W trakcie interwencji ustalono, że mężczyzna, bez zezwolenia, prowadził demontaż pojazdów.

Jak zaznacza Policja, w trakcie sprawdzania posesji, okazało się, że znajduje się na niej dół o powierzchni ok. 20 m2 i głębokości 2 m, w którym zakopane zostały odpady. Mężczyzna tłumaczył kryminalnym, że części samochodowe, pozyskane z rozbiórki aut sprzedawał, a te, które nie znalazły nabywców, zakopywał. Wśród zakopanych odpadów były m.in. elementy karoserii.

Jak zaznaczyła Policja, podjęte zostały dalsze czynności w sprawie. Prowadzi je żuromińska policja pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Mławie.

Stróże prawa podkreślają, że sprawca nielegalnego procederu musi się teraz liczyć z odpowiedzialnością karną. Bowiem jeśli zostaną mu postawione zarzuty związane z popełnieniem przestępstw przeciwko środowisku (składowanie i przetwarzanie odpadów w warunkach grożących życiu lub zdrowiu wielu osób) to może nawet zostać ukarany pięcioletnim więzieniem. Oprócz odpowiedzialności karnej sprawcy grożą także wysokie kary pieniężne.

Na podstawie policja.pl

fot. Policja

reklama

reklama

partner portalu

partner portalu

reklama

reklama

reklama

reklama

 

partner medialny

reklama