odpadów poprodukcyjnych

Nielegalnie pozbywali się odpadów poprodukcyjnych

24 maja br. na stronie internetowej prowadzonej przez Komendę Główną Policji (KGP) pojawiła się informacja o tym, że policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie wspólnie z funkcjonariuszami Morskiego Oddziału Straży Granicznej Placówki we Władysławowie znaleźli miejsce, w którym dochodziło do usuwania do gruntu prawdopodobnie odpadów poprodukcyjnych. Na miejscu na gorącym uczynku zatrzymani zostali dwaj mężczyźni, którzy zostali doprowadzeni do wejherowskiej komendy policji, gdzie przeprowadzono z nimi czynności procesowe.

Zatrzymani, gdy pozbywali się najprawdopodobniej odpadów poprodukcyjnych

W piątek, 20 maja br., w godzinach wieczornych policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą wejherowskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Morskiego Oddziału Straży Granicznej Placówki we Władysławowie zauważyli, że na terenie jednej z firm działających na terenie powiatu dochodzi do przestępstwa polegającego na wlewaniu do gruntu prawdopodobnie niebezpiecznych chemikaliów – odpadów poprodukcyjnych – podano na stronie internetowej KGP. Kiedy policjanci dotarli na miejsce zdarzenia, ujawnili tam ogromny i głęboki dół w ziemi (wykopany przy użyciu koparki), a przy nim dwóch mężczyzn, którzy wylewali do gleby rozpuszczalniki z 26 plastikowych beczek o pojemności ok. 120 litrów każda. Wykopana góra z ziemi z wykopu stanowiła zasłonę, dla tych przestępczych działań – zaznaczyli funkcjonariusze. Jak wstępnie ustalili policjanci, działalność ta mogła trwać od wielu lat.

pozbywali się odpadów poprodukcyjnych

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani przez policjantów i doprowadzeni do wejherowskiej komendy. Na miejscu zdarzenia pracował technik kryminalistyki, który zabezpieczał ślady i dowody przestępstwa. Ponadto na miejsce wezwano straż pożarną oraz przedstawicieli Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Gdańsku, którzy także zabezpieczyli próbki do dalszej analizy.

5 lat więzienia za nielegalne pozbywanie się odpadów poprodukcyjnych?

Z mężczyznami zostały przeprowadzone czynności procesowe. Śledztwo prowadzi wejherowska prokuratura. Za popełnione przestępstwo może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności, jednakże z uwagi na to, że nadal gromadzony jest materiał w tej sprawie, niewykluczone, że wstępna kwalifikacja czynu może zostać zmieniona – podkreśliła policja.

Na podstawie policja.pl

fot. policja.pl

reklama

partner merytoryczny

reklama

reklama

reklama