Nielegalne transport i deponowanie odpadów

Nielegalne transport i deponowanie odpadów – policjanci w akcji

Polkowiccy policjanci zatrzymali czterech mężczyzn zamieszanych w proceder nielegalnego przewożenia odpadów – informuje Komenda Główna Policji (KGP). Odpady, zamiast trafiać do utylizacji, były pozostawiane w miejscach do tego nie przeznaczonych. Trójka zatrzymanych wpadła zaraz po tym jak wjechali na teren docelowej nieruchomości, gdzie mieli pozostawić odpady, a odpowiedzialny za cały proceder mieszkaniec powiatu mieleckiego zawitał do policyjnej celi kilka godzin od podjęcia przez funkcjonariuszy czynności w tej sprawie – dodaje KGP.

Nielegalne transport i deponowanie odpadów – cztery osoby zatrzymane

Stróże prawa z komendy powiatowej w Polkowicach na podstawie zgromadzonych informacji namierzyli samochód dostawczy, którym (jak się później okazało) wielokrotnie przewożono odpady, w tym niebezpieczne. Kiedy tylko pojazd zjechał z drogi i dojechał do miejsca, w którym odpady miały zostać porzucone, policjanci rozpoczęli działania, w wyniku których zatrzymanych zostało trzech mężczyzn znajdujących się w samochodzie.

Jak zaznacza KGP, funkcjonariusze w trakcie przeprowadzonych czynności ustalili, że odpady były przewożone nieprzystosowanym do tego pojazdem, a miejsce, w którym były deponowane nie zapewniało bezpiecznego sposobu ich magazynowania. Okazało się również, że firma wykonująca usługę nie posiadała wymaganej w takich wypadkach decyzji zezwalającej na prowadzenie działalności w zakresie zbierania i składowania odpadów niebezpiecznych.

Policjanci ustalili również kto stoi za organizacją nielegalnego przewozu i składowania odpadów. Mózgiem operacji okazał się 54-letni mieszkaniec powiatu mieleckiego, który został zatrzymany jeszcze tego samego dnia i po pobycie w policyjnej celi usłyszał zarzut przewożenia oraz składowania odpadów w sposób zagrażający życiu i zdrowiu człowieka lub środowisku przyrodniczemu. Tego typu przestępstwo jest zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności – przypominają stróże prawa.

Nielegalne transport i deponowanie odpadów – współdziałanie służb

Ze względu na to, że ujawnione odpady klasyfikują się do grupy odpadów niebezpiecznych o zdarzeniu został powiadomiony Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska we Wrocławiu oraz Powiatowa Państwowa Straż Pożarna w Polkowicach. W działania została również zaangażowana Inspekcja Transportu Drogowego – dodaje KGP.

Na podstawie policja.pl

fot. policja

partner portalu

reklama

reklama

reklama

 

partner medialny

reklama