Nielegalne składowanie odpadów

Nielegalne składowanie odpadów. Policja znów w akcji

Na stronie internetowej Komendy Głównej Policji (KGP) można przeczytać informację o tym, że będzińscy funkcjonariusze zatrzymali czterech mężczyzn, którzy na obrzeżach miejscowości Wojkowice dopuścili się nielegalnego składowania odpadów.

Niebezpieczne dla środowiska odpady wysypane zostały z ciężarówek w pobliżu rzeki Brynica – dodają policjanci.

Wśród realizatorów nielegalnego przedsięwzięcia znalazło się dwóch mieszkańców Wojkowic oraz dwóch mieszkańców jednej z miejscowości w pobliżu Tychów. Zatrzymanym grozi teraz do 5 lat więzienia – podaje KGP.

Nielegalne składowanie odpadów pod lupą śląskich policjantów

Sprawa zaczęła się po tym, jak śląscy mundurowi otrzymali zgłoszenie o ciężarówkach oraz spychaczu, które poruszają się po nieużytkach w pobliżu ul. Gierymskiego w Wojkowicach. Z przekazanych informacji wynikało prawdopodobieństwo, że na wskazanym terenie, w pobliżu rzeki Brynicy, dojdzie do wysypywania odpadów.

Po przyjeździe na miejsce funkcjonariusze zastali czterech mężczyzn: kierowców dwóch ciężarówek, operatora uszkodzonego spychacza oraz prawdopodobnego organizatora procederu nielegalnego pozbywania się odpadów. Jak podaje policja, mężczyźni zostali zatrzymani, a po czynnościach z ich udziałem, trzech z nich zostało zwolnionych. Domniemany organizator przedsięwzięcia trafił do policyjnego aresztu.

Na miejscu, gdzie w sposób nielegalny chciano pozbyć się odpadów pojawił się też biegły, a wykonane przez niego wstępne badania potwierdziły, że odpady mogą zagrażać środowisku. Aktualnie trwają czynności mające na celu ustalenie bliższych szczegółów i okoliczności zdarzenia, w tym źródła, z którego pochodzą odpady.

Na podstawie policja.pl

fot. Policja

partner portalu

reklama

reklama

reklama

reklama

 

partner medialny