nielegalne składowanie odpadów

Nielegalne składowanie odpadów powstrzymane przez policję

Bardzo dobre rozpoznanie i natychmiastowa reakcja piotrkowskich dzielnicowych doprowadziła policjantów do nielegalnego składowiska odpadów – informuje Komenda Główna Policji (KGP).

Przedwczoraj, 3 października br., we wczesnych godzinach porannych, funkcjonariusze zatrzymali pięć samochodów wypełnionych odpadami. Jak zaznacza policja, ponad 100 ton odpadów miało zostać zrzucone do wyrobiska żwirowni w Lewkówce (gmina Moszczenica, powiat piotrkowski).

Policjanci powstrzymali nielegalne składowanie odpadów

Jednocześnie KGP informuje, że na teren żwirowni już wcześniej trafiły odpady, które zostały przysypane ziemią. W efekcie działań policji zatrzymanych zostało sześciu mężczyzn, którzy mogą mieć związek z nielegalnym procederem.

Relacjonując przebieg akcji Policja podaje, że ok. godz. 4:00 piotrkowscy dzielnicowi pojechali na teren wspomnianej żwirowni. Tam, w wyrobiskach stały zaparkowane samochody ciężarowe wypełnione po brzegi odpadami oraz koparki. Na widok sygnałów świetlnych radiowozu, kierowcy zaparkowanych pojazdów wyłączyli światła ciężarówek i zaczęli uciekać, pozostawiając samochody. Czterech mężczyzn zostało zatrzymanych na miejscu zdarzenia. Okazało się, że przywieźli oni prawdopodobnie odpady komunalne, które wysypywali do wyrobisk a operatorzy koparek natychmiast je zasypywali. Po kilku godzinach do policyjnej celi trafiło kolejnych dwóch mężczyzn, którzy mogą mieć związek z przestępczym procederem.

O sprawie powiadomione zostały właściwe organy ochrony środowiska. Na podstawie zebranego materiału dowodowego pięciu podejrzewanych usłyszało prokuratorskie zarzuty nieodpowiedniego postępowania z substancjami zagrażającymi ludziom i środowisku. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Na podstawie policja.pl

fot. Policja

partner portalu

reklama

reklama

reklama