nielegalne gospodarowanie odpadami

Nielegalne gospodarowanie odpadami zakończone aresztem

Gdy zgierscy policjanci ustalili, że z siedziby firmy gospodarującej odpadami ma wyjechać ciężarówka załadowana odpadami budowlanymi i tworzyw sztucznych postanowili ruszyć śladem pojazdu.

I dobrze, że funkcjonariusze udali się za ciężarówką bowiem okazało się, że kierowca pojazdu zrzucił transportowane odpady na terenie wyrobiska żwirowni w powiecie zgierskim.

Areszt dla właścicielki firmy za nielegalne gospodarowanie odpadami

Jak podaje Komenda Główna Policji, 10 stycznia br. policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją zgierskiej komendy pojechali do siedziby firmy zajmującej się gospodarowaniem odpadami. Mundurowi przypuszczali, że właścicielka firmy, pomimo nałożonego na nią zakazu prowadzenia działalności w dalszym ciągu zajmuje się gospodarowaniem odpadami. Na miejscu kryminalni zaobserwowali wyjeżdżającą z terenu firmy ciężarówkę załadowaną odpadami. Jak się wkrótce miało okazać jej ładunek stanowiły odpady budowlane oraz plastikowe.
Policjanci ruszyli za samochodem, który wjechał na teren wyrobiska żwirowni na terenie powiatu zgierskiego, gdzie kierujący wyrzucił ładunek. Natychmiast podjęte zostały czynności. Na miejscu nielegalnego składowania odpadów przesłuchano zarówno kierowcę samochodu, jak i właściciela terenu. Na polecenie prokuratora na miejscu przeprowadzono oględziny.

Z kolei wobec właścicielki firmy gospodarującej odpadami, w związku z wydanym jej wcześniej zakazem prowadzenia działalności gospodarczej związanej z gospodarowaniem odpadami, prokurator wydał postanowienie o zatrzymaniu. Skierowany zatem został wniosek o tymczasowe aresztowanie kobiety.

Na podstawie policja.pl

fot. Policja

partner portalu

partner portalu

reklama

reklama

reklama

reklama

 

partner medialny

partner medialny