Nielegalne gospodarowanie odpadami

Nielegalne gospodarowanie odpadami – kolejni zatrzymani

Policja poinformowała o kolejnych zatrzymaniach w związku z nielegalnym postępowaniem z odpadami niebezpiecznymi.

Tym razem policjanci z Małopolski zatrzymali dwie osoby związane z procederem nielegalnego składowania odpadów niebezpiecznych.

Nielegalne gospodarowanie odpadami w Polsce i Czechach

Policja zaznacza, że – zgodnie z dokonanymi ustaleniami – zatrzymani odpowiedzialni byli za nielegalny wywóz i składowanie odpadów na terenie Republiki Czeskiej.

Jednocześnie stróże prawa zaznaczają, że śledztwo jest wielowątkowe i prawdopodobne są następne zatrzymania.

Rankiem 3. kwietnia br., doszło do kolejnych zatrzymań członków zorganizowanej grupy przestępczej, którzy parali się nielegalnym obrotem odpadami niebezpiecznymi.

W związku ze sprawą zatrzymani zostali dwaj mieszkańcy Śląska w wieku 38 i 27 lat.

Z danych zebranych przez kryminalnych wynika, że starszy z mężczyzn organizował transport „towaru” i, używając sfałszowanych dokumentów, wynajmował hale by zdeponować w nich odpady. Według stróżów prawa odpowiada on za zapełnienie szeregu magazynów na terenie Czech niebezpiecznymi substancjami. Z kolei zadanie młodszego mężczyzny polegało na dopilnowywaniu rozładunku odpadów.

Jak podaje Policja, obaj zatrzymani usłyszą zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, która wbrew przepisom składowała i transportowała odpady lub substancje w takich warunkach lub w taki sposób, że mogło to zagrozić życiu lub zdrowiu wielu osób lub spowodować zniszczenie w świecie roślinnym lub zwierzęcym w znacznych rozmiarach postawiony im będzie także zarzut oszustwa, dokonanego na właścicielach hal.

Przy okazji polscy mundurowi podkreślają, że dzięki ścisłej kooperacji z Policją z Czech udało się błyskawicznie zlokalizować magazyny, w których nielegalnie deponowane były odpady. Tamtejsi stróże prawa zatrzymali także obywatela Republiki Czeskiej, który współpracował z podejrzanymi przy wynajmowaniu hal.

Jak zaznaczają stróże prawa, śledztwo jest wielowątkowe i niewykluczone są dalsze zatrzymania.

Na podstawie policja.pl

fot. sozosfera.pl

partner portalu

partner portalu

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

 

partner medialny

partner medialny