Zarzuty usłyszało dwóch mężczyzn

Nielegalna gospodarka odpadami – zarzuty usłyszało dwóch mężczyzn

Inowrocławska policja pod nadzorem prokuratury prowadzi śledztwo dotyczące nielegalnego postępowania z odpadami, których duże ilości trafiły na teren gminy Dąbrowa Biskupia. Jak podała na stronie internetowej policja, dotychczas zarzuty usłyszało dwóch mężczyzn.

Miał być „ekologiczny nawóz” – zarzuty usłyszało dwóch mężczyzn

Z opublikowanej przez policję wiadomości wynika, że około tygodnia temu stróże prawa z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją z Inowrocławia wraz z inspektorami Wojewódzkiej Inspekcji Ochrony Środowiska w Bydgoszczy podjęli wspólne działania na terenie gminy Dąbrowa Biskupia, a ich celem było sprawdzenie uzyskanej informacji o nielegalnym wysypisku.

Podczas podjętych działań na polu należącym do dwóch osób, funkcjonariusze ujawnili kilkanaście pryzm o łącznej szacunkowej powierzchni blisko 1000 m2. Podczas gromadzenia materiału dowodowego policjanci ustalili, że właściciele terenów mieli skorzystać z rzekomej oferty zakupu „nawozu ekologicznego”. Tymczasem na ich teren zostały przywiezione duże ilości odpadów zawierających rozdrobnione elementy z tworzyw sztucznych.

Zarzuty usłyszało dwóch mężczyzn. Czyn zagrożony karą 5 lat więzienia

Wojewódzka Inspekcja Ochrony Środowiska w Bydgoszczy zaznaczyła, że taki skład odpadów może zagrażać środowisku, a dokładna ocena problemu będzie możliwa po przebadaniu pobranych próbek odpadów.

Jak zaznacza policja, w poniedziałek (1. marca br.) zarzuty usłyszało dwóch mężczyzn, którzy są właścicielami terenów, gdzie powstały wysypiska. Są nimi 46-letni mieszkaniec powiatu aleksandrowskiego i 38-letni mieszkaniec powiatu inowrocławskiego. Zarzuca się im, że wbrew przepisom ustawy o odpadach składowali odpady w sposób zagrażający środowisku.

Policjanci zabezpieczyli u podejrzanych, na poczet przyszłych kar, mienie wartości 610 tys. zł i dodają, że omawiane przestępstwo zagrożone jest karą 5 lat pozbawienia wolności. Jednocześnie śledczy zapewniają, że sprawa ma charakter rozwojowy.

Na podstawie www.policja.pl

fot. policja

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

reklama

Partner Portalu

Partner Portalu

reklama

partner merytoryczny

reklama

Partner Portalu