Zarzuty usłyszało dwóch mężczyzn

Nielegalna gospodarka odpadami – zarzuty usłyszało dwóch mężczyzn

Inowrocławska policja pod nadzorem prokuratury prowadzi śledztwo dotyczące nielegalnego postępowania z odpadami, których duże ilości trafiły na teren gminy Dąbrowa Biskupia. Jak podała na stronie internetowej policja, dotychczas zarzuty usłyszało dwóch mężczyzn.

Miał być „ekologiczny nawóz” – zarzuty usłyszało dwóch mężczyzn

Z opublikowanej przez policję wiadomości wynika, że około tygodnia temu stróże prawa z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją z Inowrocławia wraz z inspektorami Wojewódzkiej Inspekcji Ochrony Środowiska w Bydgoszczy podjęli wspólne działania na terenie gminy Dąbrowa Biskupia, a ich celem było sprawdzenie uzyskanej informacji o nielegalnym wysypisku.

Podczas podjętych działań na polu należącym do dwóch osób, funkcjonariusze ujawnili kilkanaście pryzm o łącznej szacunkowej powierzchni blisko 1000 m2. Podczas gromadzenia materiału dowodowego policjanci ustalili, że właściciele terenów mieli skorzystać z rzekomej oferty zakupu „nawozu ekologicznego”. Tymczasem na ich teren zostały przywiezione duże ilości odpadów zawierających rozdrobnione elementy z tworzyw sztucznych.

Zarzuty usłyszało dwóch mężczyzn. Czyn zagrożony karą 5 lat więzienia

Wojewódzka Inspekcja Ochrony Środowiska w Bydgoszczy zaznaczyła, że taki skład odpadów może zagrażać środowisku, a dokładna ocena problemu będzie możliwa po przebadaniu pobranych próbek odpadów.

Jak zaznacza policja, w poniedziałek (1. marca br.) zarzuty usłyszało dwóch mężczyzn, którzy są właścicielami terenów, gdzie powstały wysypiska. Są nimi 46-letni mieszkaniec powiatu aleksandrowskiego i 38-letni mieszkaniec powiatu inowrocławskiego. Zarzuca się im, że wbrew przepisom ustawy o odpadach składowali odpady w sposób zagrażający środowisku.

Policjanci zabezpieczyli u podejrzanych, na poczet przyszłych kar, mienie wartości 610 tys. zł i dodają, że omawiane przestępstwo zagrożone jest karą 5 lat pozbawienia wolności. Jednocześnie śledczy zapewniają, że sprawa ma charakter rozwojowy.

Na podstawie www.policja.pl

fot. policja

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

 

reklama