Ponad 50 worów odpadów

Nazbierali ponad 50 worów odpadów na Mierzei Wiślanej

„Hałdą” nazbieranych śmieci zakończyła się akcja zbierania ich na Mierzei Wiślanej w Leśnictwie Jantar, która odbyła się w sobotę 26 września br. – poinformowało Nadleśnictwo Elbląg. Uczestnicy akcji uzbierali ponad 50 worów odpadów.

W Leśnictwie Jantar uzbierano ponad 50 worów odpadów

Wcześniej leśnicy z Nadleśnictwa Elbląg oraz strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej Jantar za pośrednictwem profilu społecznościowego na jednym z portali społecznościowych wyszli do lokalnej ludności z propozycją wspólnego zbierania odpadów.

Sprzątanie śmieci odbyło się w sobotę i pomimo niezbyt dobrej pogody, w akcji udział wzięło 26 osób. Leśniczy Łukasz podzielił wszystkich na mniejsze zespoły i przydzielił rewiry do sprzątania. W ciągu kilkugodzinnej akcji uczestnicy tego spontanicznego wydarzenia zebrali ponad 50 worków z odpadami.

Jak zaznacza nadleśnictwo, śmieci były sortowane na bieżąco i wrzucane do odpowiednich worków, a zbiorem worków pozostawionych w umówionych miejscach zajął się lokalny Zakład Usług Leśnych, działający na zlecenie nadleśnictwa. Leśnicy podkreślają, że ilość odpadów na terenach leśnych gminy Stegny niestety jest tak duża, iż nie sposób wszystkich wyzbierać pomimo regularnego sprzątania (Nadleśnictwo Elbląg co tydzień sprząta lasy – a gmina Stegna zajmuje się utrzymaniem Trasy Rowerowej). Nadleśnictwo Elbląg na ten cel co roku wydaje ok. 100 tys. zł. „Robimy wszystko na co nas stać aby las był czysty, ale turyści i nie tylko turyści w zastraszającym tępie zaśmiecają lasy” – przekonuje nadleśnictwo.

Uzbierali ponad 50 worów odpadów, a później posilili się kiełbaskami

Na zakończenie sobotniego zbierania śmieci każdy maił okazję odpocząć i posilić się kiełbaską z ogniska. „Chcielibyśmy aby środowisko leśne Mierzei Wiślanej było czyste i przyjazne zarówno dla mieszkańców, turystów jak i dal samej natury” – apelują leśnicy.

Na podstawie informacji nadesłanej przez Nadleśnictwo Elbląg

fot. Nadleśnictwo Elbląg

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama