Nawet pół miliona zł na rozwiązania z zakresu GOZ

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) ogłosiła konkurs dla przedsiębiorców na najlepsze rozwiązania z zakresu GOZ, czyli gospodarki o obiegu zamkniętym. Inicjatywę wsparto unijnymi środkami z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój – przekazała Polska Agencja Prasowa (PAP), powołując się na PARP.

Docenione zostaną rozwiązania z zakresu GOZ

Gospodarka o obiegu zamkniętym inaczej określana jest mianem gospodarki cyrkularnej. Jej celem jest minimalizacja zużycia surowców i redukcja ilości odpadów poprzez ich ponowne wykorzystanie w procesie produkcyjnym.

Jak przekazała PAP, konkurs obejmuje dwie kategorie: „wdrożony produkt” i „model gospodarki o obiegu zamkniętym”. Pulę nagród stanowi nawet 500 tys. zł. Przyznane zostaną nagroda główna w wysokości 50 tys. zł w każdej kategorii. Do tego dojdzie maksymalnie po 10 wyróżnień w wysokości 20 tys. zł. Działania związane z GOZ to priorytet na poziomie unijnym, w kontekście chęci osiągnięcia przez wspólnotę neutralności klimatycznej do 2050 r.

Dariusz Budrowski, prezes PARP, podkreślił, jak ważne jest wspieranie przedsiębiorców realizujących projekty związane z GOZ i promowanie tych inicjatyw. Konkurs jest dostępny dla przedsiębiorców prowadzących działalność w Polsce, którzy zgłaszają wdrożone rozwiązania z ostatnich sześciu miesięcy.

Termin składania wniosków konkursowych

Mierzalne efekty w zakresie GOZ są istotnym kryterium. Konkurs jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, Poddziałanie 2.4.1 Centrum analiz i pilotaży nowych instrumentów inno_LAB. Zgłoszenia będą przyjmowane od 22 czerwca do 27 lipca br. – dodała PAP.

Na podstawie: pap-mediaroom.pl

fot. PARP

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

Reklama

Reklama

Partner Portalu

reklama

reklama

reklama

Partner Portalu

 

partner merytoryczny