Najpierw teoria, potem praktyka

Na terenie Stacji Przeładunkowej Odpadów Komunalnych w Sieradzu oficjalnie otwarto salę edukacyjną. Odbyło się to 27 września br. Podczas inauguracji mieszkańcy mieli okazję nie tylko zobaczyć, jak prowadzone są tu zajęcia na temat ekologii, ale także wziąć udział w tworzeniu muralu. Obrazy o prośrodowiskowej tematyce to efekt konkursu plastycznego, zorganizowanego w kilku szkołach powiatu sieradzkiego.
 
 
Salka funkcjonuje już od połowy miesiąca, jednak w ostatnią sobotę września postanowiono zorganizować jest uroczyste otwarcie. Do końca tego roku z oferty edukacyjnej skorzysta łącznie 2000 dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z gmin Goszczanów, Sieradz, Warta i Wróblew. Uczestnicy zajęć przez trzy godziny biorą udział w grach edukacyjnych, oglądają filmy o tematyce ekologicznej i dowiadują się, dlaczego powinno się segregować odpady. Szczególną uwagę dzieci przykuwa makieta ze zdalnie sterowanymi pojazdami, która obrazuje drogę, jaką pokonują odpady od gospodarstwa domowego do zakładu unieszkodliwiania. To teoria. A w części praktycznej dzieci poznają zasady funkcjonowania SPOK-u i oglądają go „od środka”.
 
SPOK1
 
Salka edukacyjna powstała dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi (100 tys. zł) oraz ze środków ZUOK-u (80 tys. zł).
 
fot. 2 x K. Kaliński/ZWIĄZEK KOMUNALNY GMIN „Czyste Miasto, Czysta Gmina”

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

reklama

reklama

reklama

Partner Portalu