Najlepszy blog nagrodzony

Na terenie 17 regionalnych dyrekcji Lasów Państwowych od czerwca 2013 r. realizowany był projekt pn. „Było wysypisko, jest uroczysko”. W jego ramach leśnicy przedstawiali problemy związane z nielegalnym pozbywaniem się odpadów i podrzucaniem ich do lasów. W inicjatywę zaangażowało się 17 szkół podstawowych i gimnazjalnych.
 
Uroczysty finał tego projektu odbył się 28 października br. Przez cały rok uczestnicy akcji mieli opiekować się wskazanym przez leśników kawałkiem lasu, na którym znajdowało się dzikie wysypisko. Zanim las został „przekazany” uczniom, pracownicy Lasów Państwowych sprzątali teren. Łącznie w ramach programu usunięto z lasów ponad 600 mśmieci. Następnie młodzież na dawnym wysypisku sadziła drzewa. Przez cały czas uczniowie prowadzili bloga, w którym opisywali, jak nielegalne wysypiska śmieci zmieniają się w czysty i piękny zakątek lasu. Najlepszym okazał się ten prowadzony przez uczniów z Zespołu Szkół im. Orła Białego w Kobylanach (woj. lubelskie).
 
– Gratuluję Wam wyników i zwycięstwa, możecie być wzorem dla innych, jak dbać o lasy – powiedział Piotr Otawski, wiceminister środowiska, Główny Konserwator Przyrody, wręczając uczniom dyplomy.
 
Na podstawie: www.mos.gov.pl

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

reklama

reklama

Partner Portalu