Na potrzeby regionu

7 listopada br. odbyło się uroczyste otwarcie Regionalnego Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Dębowcu. To kluczowa inwestycja dla Regionu Zamość, wyznaczonego w Wojewódzkim Planie Gospodarki Odpadami dla Województwa Lubelskiego.
 
zamość
 
Beneficjentem i operatorem RZZO w Dębowcu jest Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Zamościu. Projekt wart 64,6 mln zł został dofinansowany z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (40,8 mln zł). Na realizację przedsięwzięcia pozyskano także pożyczkę z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie w wysokości 7 mln zł.
 
Po otrzymaniu statusu regionalnej instalacji przetwarzania odpadów komunalnych Zakład będzie przyjmował odpady komunalne z terenu zamieszkanego przez ponad 161 tys. mieszkańców z miasta Zamość oraz 13 gmin: Adamów, Grabowiec, Komarów-Osada, Łabunie, Miączyn, Nielisz, Radecznica, Sitno, Skierbieszów, Stary Zamość, Sułów, Szczebrzeszyn i Zamość.
 
Roczna moc przerobowa RZZO w Dębowcu wynosi 50 tys. ton zmieszanych odpadów komunalnych i 2,6 tys. ton odpadów selektywnie zbieranych, co w zupełności zaspokaja potrzeby Regionu.
 
Na podstawie: www.zamosc.pl
Tags

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

reklama

reklama

Partner Portalu