Na początek prowokacja

Dzisiaj startują Krakowskie Dni Elektrorecyklingu. Ich organizatorami są Biosystem Elektrorecykling Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego oraz Biosystem Zakład Gospodarki Komunalnej Organizacja Odzysku. W przygotowanie wydarzenia włączyły się także Miasto Kraków oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Krakowie.
 
Podobne imprezy odbyły się już w Warszawie i Wrocławiu. Akcja ma na celu zmotywowanie lokalnej społeczności do prowadzenia selektywnej zbiórki i recyklingu zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (ZSEE) oraz opakowań.
 
elektrosmieci
 
W ramach Krakowskich Dni Elektrorecyklingu organizatorzy przewidzieli cały wachlarz działań informacyjnych i edukacyjnych, angażujących mieszkańców Krakowa. Już dzisiaj zostaną oni zaskoczeni zaaranżowaną wcześniej niespodzianką, która powinna wywołać dyskusję na temat postępowania z ZSEE. Ponadto przez 10 dni krakowianie będą mogli zwiedzić wystawę edukacyjną na Plantach, podejmującą temat konieczności selektywnej zbiórki oraz recyklingu zużytego sprzętu RTV/AGD.
 
Również od dziś startuje konkurs dla szkół w formie „Gry Miejskiej”. Uczniowie pod opieką nauczycieli przechodzą trasę gry miejskiej (ok. 2,5 km) i poszukują plansz z zadaniami. Z kolei na 25 października na parkingach przed wybranymi hipermarketami TESCO będzie prowadzona zbiórka ZSEE.
 
Uroczyste zakończenie i podsumowanie Akcji odbędzie się 2 grudnia br. w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha.
 

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

reklama

reklama

Partner Portalu