Miejskie Punkty Elektroodpadów

Miejskie Punkty Elektroodpadów stanęły w Elblągu

Miejskie Punkty Elektroodpadów

Zużyte żarówki, baterie, płyty CD, ładowarki, czy stare telefony – bardzo często mieszkańcy mieli problem co zrobić z tymi niebezpiecznymi odpadami. Aby go rozwiązać w pięciu lokalizacjach Elbląga stanęły Miejskie Punkty Elektroodpadów (MPE) – poinformował Urząd Miejski w Elblągu (UM).

To kolejny element działań prowadzonych przez elbląski samorząd, którego celem jest zachęcenie mieszkańców do jeszcze większej segregacji odpadów. To kontynuacja wcześniejszych kampanii edukacyjnych, podczas której między innymi zakupiliśmy i przekazaliśmy zarządcom tablice na obudowy śmietnikowe, dotyczące selektywnej zbiórki odpadów, czy stworzyliśmy wyszukiwarkę odpadów. Jesteśmy również w trakcie przygotowywania specjalnych pojemników na nakrętki. Będzie to nie tylko element akcji ekologicznej, ale również społecznej – podkreślił Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.

Miejskie Punkty Elektroodpadów – pożyteczne i estetyczne

Koszt zakupu i montażu pojemników na elektroodpady wyniósł 100 tys. zł – zaznacza UM i wskazuje, że zlokalizowane zostały one w pięciu punktach miasta, przy ulicach: Ogólnej 73, J. Chełmońskiego 4, M. Bałuckiego 13, Płk. Dąbka 77 i przy Al. Odrodzenia 10.

Wszyscy doskonale wiemy, że Elbląg jest pięknym, zielonym miastem. Chcielibyśmy w najbliższym czasie zaprezentować kilka nowych inicjatyw. To jest pierwszych pięć takich pojemników. Jeśli będzie potrzeba większej ilości, to na pewno będziemy nad tym pracowali. Staraliśmy się je tak rozmieścić, żeby były w większych skupiskach ludzi. Uważam, że są one nie tylko pożyteczne, ale też estetyczne – zaznaczył Michał Missan, wiceprezydent Elbląga.

My od ponad 20 lat segregujemy odpady. Niestety zdarzają się przypadki, że śmieci są mieszane, mimo umieszczonych na śmietnikach zasad. Dbajmy o swoje środowisko, o nasze dzieci i wnuki, żeby jak najwięcej było zielonej przyrody i żebyśmy mieli czym oddychać – zaapelował Adam Basiukiewicz, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Zrzeszeni”, na terenie której umieszczony jest jeden z pojemników na elektroodpady.

Jakie odpady przyjmą Miejskie Punkty Elektroodpadów?

Do MPE można wrzucać zużyte: baterie, żarówki, drobną elektronikę, płyty CD i DVD oraz telefony i ładowarki. Przy okazji magistrat przypomniał, że większe zużyte sprzęty elektryczne i elektroniczne, które nie mieszczą się w Miejskich Punktach Elektroodpadów można oddawać do punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, znajdującego się na terenie Zakładu Utylizacji Odpadów przy ul. Mazurskiej 42 oraz do punktów gromadzenia odpadów niebezpiecznych, znajdujących się w sześciu lokalizacjach na terenie Elbląga (Al. Grunwaldzka 28, ul. S. Żeromskiego, ul. Płk. S. Dąbka 235, ul. Chełmońskiego 8, ul. Szańcowa 1, ul. Mazurska 42).

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. 2 x UM w Elblągu

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

reklama

reklama

Partner Portalu