Mandat za porzucenie odpadów

Mandat za porzucenie odpadów

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego (UM) poinformował, że tamtejszym strażnikom miejskim udało się ustalić osobę, która w rejonie rodzinnych ogródków działkowych porzuciła trzy koła samochodowe i kartony z odpadami komunalnymi.

Mężczyzna został ukarany mandatem karnym i zobowiązany do uprzątnięcia terenu.

Mandat za porzucenie odpadów w Gorzowie Wlkp.

Przy tej okazji gorzowski magistrat, powołując się na dane Straży Miejskiej (SM), podał, że w 2017 r. funkcjonariusze tej formacji podjęli 671 interwencji wobec sprawców zaśmiecenia miasta. Jednocześnie gorzowscy municypalni przypominają, że za zaśmiecanie terenów publicznych oraz usuwanie odpadów z terenu swojej nieruchomości w sposób niezgodny z Regulaminem o utrzymaniu czystości i porządku na terenie Gorzowa Wlkp. grozi grzywna w wysokości do 5 tys. zł.

Strażnicy czekają na sygnały gorzowian, gdy są świadkami tworzenia wysypisk w miejscach publicznych. Zwalczanie tego procederu leży w interesie publicznym, ponieważ sprzątanie dzikich wysypisk jest bardzo kosztowne – apelują strażnicy.

Dla przykładu prowadzone ostatnio przez Wydział Gospodarki Komunalnej i Transportu Publicznego prace porządkowe na ulicach Fabrycznej i Wał Okrężny kosztowały gorzowian około 4 500 zł – podkreśla Agnieszka Kuźba, dyrektor tego wydziału.

Na podstawie informacji nadesłanej przez UM Gorzowa Wlkp.

fot. 2 x SM Gorzowa Wlkp.

partner portalu

reklama

reklama

reklama

reklama

 

reklama

partner medialny