Małe udogodnienie

Dla mieszkańców Gdańska, którzy chcą się pozbyć odpadów niebezpiecznych, tamtejszy Zakład Utylizacyjny wprowadził małe udogodnienie. Przed siedzibą Zakładu ustawiony będzie kontener na tego typu odpady, dzięki czemu gdańszczanie nie będą już musieli wjeżdżać na jego teren, aby pozostawić niepotrzebne rzeczy.
 
Kontener zostanie udostępniony mieszkańcom od 21 listopada br. Odpady będzie można przywozić w piątki od 6.00 do 18.00 oraz w soboty od 7.00 do 15.00. Władze Zakładu apelują jednak, by po przywiezieniu odpadów niebezpiecznych każdorazowo wzywać pracownika Zakładu (numer kontaktowy podano na kontenerze), któremu należy przekazać odpady.
 
niebezpieczne 
W kontenerze będzie można pozostawić termometry, lampy rtęciowe, świetlówki, środki ochrony roślin i ich opakowania, rozpuszczalniki, odczynniki chemiczne, farby, lakiery oraz opakowania po nich, smary, środki do konserwacji drewna i metali, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, zużyte baterie i akumulatory, przeterminowane lub częściowo wykorzystane leki oraz przepracowane oleje.
 
Na podstawie: www.zut.com.pl
Tags

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

reklama

reklama

Partner Portalu