Nieprawidłowe magazynowanie odpadów

Nieprawidłowe magazynowanie odpadów

Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach (KWP) poinformowała, że tamtejsi kryminalni wspólnie z Wojewódzkim Inspektoratem Ochrony Środowiska w Kielcach (WIOŚ) i funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej (PSP), złożyli wizytę w magazynie odpadów płynnych w jednej z podkieleckich miejscowości.

Z uwagi na nieprawidłowości stwierdzone przez funkcjonariuszy związane z przechowywaniem niebezpiecznych dla środowiska odpadów, zatrzymany został 33-letni właściciel firmy.

Nieprawidłowe magazynowanie odpadów – właściciel firmy zatrzymany

Za „niefrasobliwość” mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności w wymiarze do 5 lat.

Jak podała KWP, 18 czerwca br., ok. godz. 15:00 funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego wspólnie z przedstawicielami WIOŚ-u przeprowadzili kontrolę składowiska odpadów. Z otrzymanego zgłoszenia wynikało, że miały się tam znajdować niebezpieczne dla środowiska odpady płynne.

W trakcie podjętych czynności policjanci ujawnili ponad 1300 pojemników typu mauzer o pojemności 1000 litrów, 1830 beczek o pojemności 200 litrów oraz 960 palet z beczkami o różnej pojemności. Jak wskazuje KWP, część beczek oznaczona była m.in. kodem odpadów niebezpiecznych i symbolem „płomienia”, co oznaczało, że są to odpady łatwopalne. Część pojemników była otwarta i uszkodzona, a funkcjonariusze podkreślają, że na placu wyczuwalny był zapach podobny do rozpuszczalników, farb i lakierów.

Właściciel firmy zajmującej się zbieraniem odpadów, posiadał zezwolenie na tego typu działalność, wydaną przez Starostwo Powiatowe w Kielcach. Jednakże nie posiadał żadnej dokumentacji potwierdzającej kiedy i od kogo odpady zostały odebrane. Pracownicy WIOŚ-u stwierdzili, że sposób magazynowania odpadów jest niezgodny z warunkami posiadanej przez właściciela firmy decyzji i zagrażają zdrowiu ludzi oraz środowisku.
W trakcie prowadzonych czynności, wezwana została straż pożarna by zabezpieczyła teren. W związku ze stwierdzonymi nieprawidłowościami jakich dopuścił się właściciel firmy, został on zatrzymany. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Na podstawie www.swietokrzyska.policja.gov.pl

fot. KWP w Kielcach

partner portalu

reklama

reklama

reklama

reklama

 

partner medialny