Pozbywają się elektroodpadów

Legniczanie pozbywają się elektroodpadów. Będą nowe punkty

Urząd Miasta Legnica (UM) poinformował, że zamierza w najbliższym czasie kupić i zamontować w przestrzeniach publicznych kolejne cztery pojemniki służące do zbierania niewielkich elektroodpadów.

Pozbywają się elektroodpadów w miejskich punktach

Wcześniej na legnickich ulicach ustawiono już cztery takie urządzenia, z których, jak wskazuje magistrat, mieszkańcy bardzo chętnie korzystają.
Tylko w ciągu pierwszego kwartału bieżącego roku do miejskich punktów elektroodpadów (MPE) trafiło blisko pół tony elektroodpadów. Warto zwrócić uwagę, że niektóre elementy elektroodpadów są szczególnie niebezpieczne dla środowiska, gdy ludzie pozbywają się ich w niezorganizowany sposób.

Największy udział w masie zebranych w legnickich MPE elektroodpadów miały baterie (215 kg). Następne były drobne urządzenia elektryczne i elektroniczne (zebrano ich 150 kg). Mieszkańcy włożyli do pojemników blisko tysiąc płyt CD, 51 kg żarówek, 13 kg tonerów z drukarek i 37 kg ładowarek do telefonów – wylicza legnicki magistrat.

Lokalizacja punktów na uczęszczanych szlakach komunikacyjnych oraz w okolicy placówek oświatowych zachęca mieszkańców do korzystania z pojemników. Tym samym upowszechniany jest też praktyczny aspekt edukacji ekologicznej – przekonuje UM. Legniczanie w sposób bezpieczny dla środowiska pozbywają się w tych punktach płyt CD, baterii, tonerów, żarówek, telefonów, ładowarek i drobnej elektroniki (kalkulatorów, pilotów, myszek komputerowych).

Na podstawie informacji nadesłanej przez UM Legnica

fot. UM Legnica

partner portalu

reklama

reklama

reklama