Ławki z kompozytu tekstylnego

Ławki z kompozytu tekstylnego w Parku Kielczan

Firma VIVE Textile Recycling poinformowała, że spółka VIVE Innovation rozpoczęła współpracę z Urzędem Miasta w Kielcach, przekazując w jej ramach sześć ławek „Kraków”. Ławki z kompozytu tekstylnego noszą nazwę VIVE Texcellence i pojawiły się w nowym Parku Kielczan.

Ławki z kompozytu tekstylnego wytrzymałe i bezpieczne dla środowiska

Z kompozytu tekstylnego VIVE Texcellence produkowanego przez spółkę VIVE Innovation powstają produkty, które charakteryzują się niezwykłą wytrzymałością i są w pełni bezpieczne dla środowiska – przekonuje VIVE Textile Recycling. Dzięki współpracy firmy z kieleckim magistratem, przestrzeń nowego miejskiego Parku Kielczan zyskała nowoczesny design, a odwiedzający go spacerowicze mają możliwość poszerzenia swojej świadomości na temat recyklingu i ochrony środowiska przyrodniczego.

Ideą jest promowanie rozwiązań proekologicznych gospodarki obiegu zamkniętego i w tym przypadku są to ławki wykonane z kompozytu tekstylnego, praktycznie całkowicie z recyklingu. Z recyklingu bardzo trudno przetwarzalnych odpadów tekstylnych oraz z odpadów z opakowań foliowych – powiedział Krzysztof Skoczyński, kierownik sprzedaży VIVE Innovation.

Firma zajmująca się recyklingiem tekstyliów dopowiada, że Park Kielczan, to jeden ze zwycięskich projektów w ubiegłorocznej edycji Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego. Otwarcie parku zaplanowano na wiosnę 2021 r. i – jak dodaje spółka – właśnie wtedy rodzice najmłodszych mieszkańców, urodzonych w 2019 r., zawieszą imienne tabliczki na dedykowanych im 60-ciu drzewach.

Ławki z kompozytu tekstylnego, czyli z materiału wykonanego w 95% z surowców wtórnych

Materiał VIVE Innovation wykonany jest w 95% z surowców wtórnych, do których zalicza się m.in. odzież. Produkt dobrze radzi sobie w każdych warunkach pogodowych, ponieważ jest odporny na wilgoć, nie chłonie wody i wytrzymuje w niskich temperaturach, a ponadto nie wymaga konserwacji – przekonuje firma.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. VIVE Textile Recycling

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

 

partner merytoryczny