Konsorcjum odbierze odpady

Konsorcjum odbierze odpady w Bytomiu

Od 1 stycznia 2021 r. konsorcjum firm FCC Polska i Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej z Zabrza (MPGK) rozpocząć miało obsługę Bytomia w zakresie odbioru oraz zagospodarowania odpadów – 23 grudnia ub.r. zapowiedziała spółka FCC Polska.

Konsorcjum firm FCC Polska i MPGK Zabrze odbierze odpady w Bytomiu

Jak zaznacza firma, umowa z miastem Bytom obejmuje m.in. odbiór odpadów komunalnych, odbiór odpadów wielkogabarytowych, a także częstsze niż dotychczas przyjmowanie i odbieranie odpadów zgromadzonych w punkcie selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK-u). Nowy partner zajmie się także odbiorem odpadów remontowych przy jednoczesnym zapewnieniu większej liczby kontenerów i worków typu BIG-BAG, dzięki czemu skróci się czas oczekiwania na ich podstawienie.

Dodatkowo od mieszkańców domów jednorodzinnych częściej odbierana będzie frakcja żółta – czyli tworzywa sztuczne i metale.

Dotychczas mieszkańcy domów jednorodzinnych mogli liczyć na odbiór metali i tworzyw sztucznych raz w miesiącu. Nasz nowy harmonogram odbioru odpadów dla zabudowy jednorodzinnej przewiduje zwiększenie tej częstotliwości do dwóch razy w miesiącu w okresie od kwietnia do października, wtedy bowiem pojawia się najwięcej tego rodzaju odpadów – powiedziała Agnieszka Żabicka, kierownik Działu Administracji Sprzedaży i Biur Obsługi Klienta w firmie FCC Polska.

FCC Polska odkupi pojemniki i wraz z MPGK odbierze odpady w Bytomiu

Aby zmiana operatora była jak najmniej odczuwalna dla mieszkańców Bytomia, firma FCC Polska odkupi od dotychczasowego wykonawcy pojemniki – jednak tylko te, które są w dobrym stanie, a uszkodzone wymieni. Wymianie będą podlegać także pojemniki „dzwony” na odpady segregowane – dodała firma.

Dodatkowo w mieście pojawi się ok. 6500 sztuk całkiem nowych, lepszych pojemników na frakcję „BIO” – dopowiada firma i tłumaczy, że jest to wymóg postawiony przed nowym operatorem przez Urząd Miasta Bytom. Pojemniki te będą wyposażone w wentylację i ruszt ociekowy, co zmniejszy intensywność nieprzyjemnego zapachu, a kratka odciekowa oddzielać będzie stałą frakcję odpadów od nagromadzonych na dnie płynów, co z kolei ma umożliwić bardziej efektywny odzysk odpadów.

Wymianę oraz oznakowanie pojemników zaplanowaliśmy na styczeń – dodała Agnieszka Żabicka. – Wszystkich mieszkańców Bytomia bardzo prosimy o udostępnianie pojemników w dniu harmonogramowego odbioru odpadów od godziny 6:00 rano. Prosimy także o wyrozumiałość – wymiana z pewnością zajmie trochę czasu, niemniej będziemy robili wszystko, aby przebiegało to płynnie i było jak najmniej kłopotliwe dla mieszkańców – zapewniła.

Odbierze odpady w Bytomiu i zadba o miejsca pracy

FCC Polska podkreśla przy okazji, że stara się zadbać również o miejsca pracy dla mieszkańców Bytomia, dlatego usługi w rejonie Śródmieścia nadal będzie wykonywał poprzedni operator, lecz teraz jako podwykonawca FCC Polska.

Przy rozpoczynaniu obsługi nowego miasta priorytetem jest dla nas zawsze zapewnienie maksymalnych korzyści dla mieszkańców. Wpisuje się w to również poszanowanie i zadbanie o obecne miejsca pracy. Dzięki temu, że Śródmieście obsłuży dotychczasowy operator, możliwe będzie zachowanie zatrudnienia. Zdajemy sobie sprawę jak bardzo jest to istotne, zwłaszcza w dzisiejszych, niepewnych czasach – dodała kierownik Żabicka.

Bytom na co dzień obsługiwać będzie ok. 130 pracowników oraz 27 specjalistycznych pojazdów o różnym przeznaczeniu (odbiór odpadów komunalnych, pojazdy z żurawiami do odbioru BIG-BAG-ów czy pojazdy wyposażone w myjki) – zaznacza FCC Polska.

Gdzie szukać informacji?

Firma zaznacza, że w przypadku jakichkolwiek wątpliwości mieszkańcy mogą kontaktować się z Biurem Obsługi Klienta FCC Polska, od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 17.00, pod numerem telefonu 801 501 511, lub mailowo na adres bok@fcc-group.pl.

Harmonogram odbioru odpadów dostępny jest na stronie https://www.fcc-group.eu/pl/polska/strefa-mieszkanca.html od 1 stycznia 2021 r. – Dołożymy wszelkich starań, aby nasza współpraca zarówno z władzami miasta, jak i z mieszkańcami Bytomia układała się jak najlepiej – dodała Agnieszka Żabicka.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. FCC Polska

reklama

reklama

reklama

reklama