Konkurs pobudzający wyobraźnię

Ponad 200 prac wykonanych przez dzieci napłynęło na konkurs dotyczący segregacji odpadów. Konkurs stanowił zwieńczenie dużego przedsięwzięcia edukacyjnego pn. „Kształtowanie świadomości ekologicznej uczniów szkół podstawowych z terenu Komunalnego Związku Gmin Regionu Leszczyńskiego w zakresie prawidłowego postępowania z odpadami komunalnymi”. W jego ramach w 75 szkołach odbyły się zajęcia edukacyjne, w których wzięło udział ok. 2500 uczniów.
 
Do leszczyńskiego ratusza zaproszono wszystkich nagrodzonych i wyróżnionych w konkursie uczniów – łącznie 18 osób. Zdobywczyni pierwszego miejsca – Monika Jaśkowiak ze Szkoły Podstawowej w Czaczu – przedstawiła w swojej pracy czyste, zadbane, wesołe osiedle mieszkaniowe. – Chciałam pokazać, jak w Lesznie jest ładnie. Wszędzie jest czysto, zielono, są place zabaw dla dzieci. Na osiedlach stoją kontenery do segregowania odpadów, w aptekach są pojemniki na stare leki, a w sklepach – na zużyte baterie. Na drodze widać samochód, który zbiera zepsuty sprzęt gospodarstwa domowego. Drugie miejsce zajęła Klaudia Krakowiak z SP w Pakosławiu, a trzecie – Malwina Olszewska z SP nr 2 w Lesznie i Marianna Kostka z SP w Pakosławiu.
 
Tematyka konkursu bardzo rozbudziła wyobraźnię młodych ludzi. Wykorzystano zdumiewającą ilość pomysłów i technik artystycznych. – Jesteśmy zbudowani, jak szerokim echem odbił się nasz konkurs. Wy najbardziej rozumiecie nowości. Cała nadzieja w was, bo dorośli nie zawsze wiedzą, jak postępować z odpadami, by coraz mniej śmieci trafiało na wysypisko – mówił do uczniów Eugeniusz Karpiński, przewodniczący Komunalnego Związku Gmin Regionu Leszczyńskiego.
 
Szkoły, z których wywodzą się laureaci konkursu, dostały nagrodę-niespodziankę: zestaw pojemników do segregacji odpadów.
 
Na podstawie: www.leszno.pl

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

reklama

reklama

Partner Portalu