Konkurs na „miejskiego ekobohatera”

Konkurs na „miejskiego ekobohatera”

Spółka Inneko wspólnie z miastem Gorzów Wielkopolski ogłaszają konkurs na „miejskiego ekobohatera”. W ramach konkursu poszukiwane są najlepsze pomysły na zagospodarowanie domowej przestrzeni w taki sposób, by możliwe było skuteczne segregowanie odpadów na pięć obowiązkowych frakcji – poinformował Urząd Miasta Gorzowa Wlkp. (UM).

Konkurs na „miejskiego ekobohatera” – sposób na segregację poszukiwany

Jak podaje gorzowski magistrat, w konkursie przewidziano atrakcyjne nagrody, m.in. kamerę GoPro, aparat fotograficzny oraz gadżety reklamowe. Celem zabawy jest zaprezentowanie własnych sposobów na domową segregację odpadów. Prace konkursowe będą oceniane w dwóch kategoriach: film i zdjęcie, a należy je przesłać do 14 czerwca br. na adres e-mail: marketing@inneko.pl bądź w wiadomości prywatnej na profil „Inneko” na Facebooku.

Konkurs na „miejskiego ekobohatera”

Magistrat i Inneko zwracają uwagę że od 1 stycznia br. zmieniły się zasady selektywnej zbiórki odpadów. Wszyscy bez wyjątków muszą teraz segregować odpady, a jednocześnie zwiększyła się liczba frakcji, czyli rodzajów odpadów, które należy wydzielać ze strumienia odpadów. To zmusiło mieszkańców do wygospodarowania miejsca w przestrzeni domowej na dodatkowe pojemniki, worki i śmietniki. „I choć wydawać by się mogło, że to nauka o tym, który odpadek wrzucić do jakiego pojemnika będzie najtrudniejsza, to życie pokazało, że nie lada wyzwaniem jest przygotowanie gospodarstwa domowego na nowe ekozasady w zakresie selekcji odpadów. Znaleźć bowiem miejsce na dodatkowe pojemniki w małej szafce pod kuchenną umywalką to eksperyment na miarę zaprojektowania kuchni od nowa” – podkreślają organizatorzy konkursu.

Konkurs na „miejskiego ekobohatera” dla architektów domowej przestrzeni

Konkurs na „miejskiego ekobohatera” został zorganizowany dla pomysłowych architektów kuchennej przestrzeni i właśnie na ich zgłoszenia czeka Inneko. „Pokażcie jak segregujecie śmieci, jak radzicie sobie z ekowyzwaniem, ile pojemników można zmieścić w kuchni lub jakie inne domowe miejsca warto wykorzystać na selekcję odpadów. Słowem, opowiedzcie nam swoją historię, a my nagrodzimy i wyróżnimy najlepsze pomysły” – apeluje gorzowska spółka wraz z magistratem.

Konkurs na „miejskiego ekobohatera” prowadzony jest w dwóch kategoriach: na najlepszy film instruktażowy oraz zdjęcie na najciekawszy sposób domowej selekcji odpadów. W każdej kategorii przewidziana jest nagroda główna, w pierwszej (film) kamera GoPro, w drugiej (zdjęcie) profesjonalny aparat fotograficzny. Przyznane zostaną również wyróżnienia. Autorzy wyróżnionych prac otrzymają pakiety gadżetów od spółki Inneko i Miasta.

Na podstawie informacji nadesłanej przez UM Gorzowa Wlkp.

rys. Inneko i UM Gorzowa Wlkp.

reklama

reklama

reklama

reklama

 

reklama