nieprawidłowości podczas przewozu odpadów

Kara za nieprawidłowości podczas przewozu odpadów

O tym, że transportując odpady należy zwracać uwagę zarówno na stan techniczny służącego do ich przewozu pojazdu, jak i posiadanie wymaganej dokumentacji przekonali się kierowca i właściciel firmy przemieszczającej odpady.

Na fatalny stan techniczny pojazdu przewożącego odpady oraz brak wymaganego tachografu i dokumentacji zwrócili uwagę pracownicy Inspekcji Transportu Drogowego (ITD).

Stwierdzone nieprawidłowości podczas przewozu odpadów

Jak podaje ITD, kontrola pojazdu ciężarowego, którym w Warszawie przewożono odpady wykazała wiele nieprawidłowości. Inspektorzy ITD z Radomia ujawnili naruszenia na łączną kwotę ponad 50 tys. zł.

Według Inspekcji, ze względu na swój stan techniczny, ciężarówka sama mogła zostać zakwalifikowana jako odpad. Pojazd miał popękane tarcze hamulcowe, nadmiernie zużytą rzeźbę bieżnika opon, pękniętą szybę czołową, niesprawne oświetlenie i nieszczelny układ pneumatyczny. Ponadto skontrolowany pojazd ciężarowy nie miał wymaganego tachografu, a inspektorzy odnotowali również braki w dokumentacji. Na dodatek samochód nie został oznaczony zgodnie z przepisami.

Jak zaznacza ITD, kwota naruszeń przewoźnika opiewa na blisko 40 tys. zł, jednak zgodnie z przepisami, wysokość kary jest ograniczona do 12 tys. zł. Z kolei na 3 tys. zł „wyceniono” przewinienia zarządzającego transportem, a w stosunku do kierowcy do sądu skierowany został wniosek o ukaranie karą w wysokości ponad 8 tys. zł.

Na podstawie www.gitd.gov.pl

fot. ITD

reklama

reklama

partner portalu

partner portalu

reklama

reklama

reklama

reklama

 

partner medialny

reklama