koszty gospodarki odpadami

Jak optymalizować koszty gospodarki odpadami?

W ostatnich latach system gospodarki odpadami komunalnymi przechodzi gruntowną zmianę. U podstaw tych przeobrażeń leży m.in. potrzeba dostosowania go do najnowszych trendów i technologii oraz wymogów wynikających z dyrektyw Unii Europejskiej – zauważają organizatorzy regionalnej konferencji pt. „Optymalizacja kosztów gospodarki odpadami”.

Optymalizować koszty gospodarki odpadami, ale jak? – konferencja w Lublinie

Według organizatorów – firm Kom-Eko i Ekoland – już dziś, by stać się konkurencyjnymi na rynku, zarządzający regionalnymi instalacjami przetwarzania odpadów komunalnych (RIPOK-ów) powinni myśleć o ich rozbudowie i modernizacji.

Te wyzwania stojące przed operatorami RIPOK-ów zrodziły pomysł, by zorganizować konferencję. W zamysłach organizatorów, swą tematyką ma ona obejmować zarówno prawne, jak i praktyczne czy finansowe aspekty tego zagadnienia. Jak bowiem można przypuszczać, wiele tych zmian będzie wiązało się z nakładami. Jak je ograniczać, optymalizować? Na tego typu pytania będzie można znaleźć odpowiedź podczas Konferencji regionalnej „Optymalizacja kosztów gospodarki odpadami”. Wydarzenie zostało zaplanowane na 4 czerwca br. w Lublinie. W trakcie konferencji mają zostać także poruszone tematy dotyczące osiągania wymaganych prawem poziomów odzysku i recyklingu oraz możliwości zagospodarowania frakcji kalorycznej.

Do grona prelegentów organizatorzy zaprosili ekspertów z branży gospodarki odpadami, instytucji finansujących, prawników oraz praktyków. Ich wykłady, a także dyskusje mają stać się platformą wymiany wiedzy i doświadczeń w temacie organizacji i funkcjonowania optymalnego systemu gospodarki odpadami komunalnymi na terenie Lubelszczyzny. Konferencja jest adresowana do przedstawicieli woj. lubelskiego – zarówno gmin i ich związków, firm zajmujących się odbiorem bioodpadów, jak i eksploatatorów zakładów, w których można je przetwarzać.

Więcej informacji można uzyskać w firmie Ekorum, która jest organizatorem wykonawczym konferencji.

Na podstawie informacji nadesłanej przez Ekorum

fot. sozosfera.pl (zdjęcie ilustracyjne)

partner portalu

reklama

reklama

reklama

reklama

 

partner medialny