Władze Bydgoszczy ogłosiły konkurs pt. „Nazwa dla PSZOK”. Jego celem jest m.in. promocja punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych oraz zachęcenie mieszkańców do korzystania z tego typu miejsc. Urzędnicy mają nadzieję, że tego typu inicjatywa wpłynie na podniesienie świadomości bydgoszczan w zakresie odpadów, które można nieodpłatnie pozostawić w PSZOK-ach.
Na propozycje nazwy czeka – w imieniu Miasta – Biuro Zarządzania Gospodarką Odpadami Komunalnymi w Urzędzie Miasta Bydgoszczy. Należy je przesyłać do 24 czerwca br. Komisja konkursowa dokona oceny zgłoszeń i wyłoni zwycięzcę już kolejnego dnia. Autor najlepszej propozycji otrzyma tablet, a jego propozycja zostanie wykorzystana do nazwania bydgoskich PSZOK-ów. Ogłoszenie zwycięskiej nazwy oraz wręczenie nagrody autorowi planowane jest na 30 czerwca 2015 r.












