Interaktywna prezentacja

W Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie można obejrzeć nową wystawę pt. „Kraków – miasto ambitne 2003-2014”, prezentującą największe inwestycje miejskie ostatnich lat. Ekspozycja projektów realizowanych przez Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Krakowie znajduje się w pierwszym segmencie, poświęconym ekologicznej stronie Grodu Kraka. Wyświetlana na trójwymiarowej makiecie Krakowa animacja w niezwykle plastyczny i ciekawy sposób ukazuje wszystkie przedstawiane inwestycje, świadczące o tym, jak Kraków zmienił się przez ostatnie lata.
 
Zwiedzający wystawę w nietypowy i bezpośredni sposób poznają funkcjonowanie obiektów gospodarki odpadami, w tym sortowni, składowiska, kompostowni, Lamusowni czy wreszcie Zakładu Demontażu Odpadów Wielogabarytowych. Zdjęciom i obrazom zrealizowanych już przedsięwzięć towarzyszą ludzie – pracownicy MPO. To oni dokładnie omawiają zasady działania „fabryk przetwarzania śmieci” i tłumaczą nawet najbardziej zawiłe kwestie zagospodarowania odpadów.
 
Zainteresowani tematyką odpadów mogą także obejrzeć przykłady materiałów uzyskanych z surowców wtórnych. Jak wyglądają przetworzone z plastikowych butelek płatki, z których powstaną polarowe bluzy? Czy paliwo alternatywne, wykorzystywane w cementowniach, może przypominać konfetti? To przykłady pytań, na które odpowiedzi poznać można właśnie na tej ekspozycji.
 
Ponadto zwiedzający mogą sprawdzić i wzbogacić wiedzę o codziennej pracy miejskich spółek, biorąc udział w interaktywnej grze.
 
Głównym organizatorem wystawy jest Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie we współpracy z Agencją Rozwoju Miasta, Krakowskim Holdingiem Komunalnym, Miejskim Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej, Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym, Miejskim Przedsiębiorstwem Oczyszczania, Miejskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji oraz Zarządem Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie.
 
Na podstawie: www.mpo.krakow.pl

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

reklama

reklama

reklama

Partner Portalu

 

partner merytoryczny