Instalacja w przyszłym roku

Mniejsza ilość odpadów trafiających na gliwickie składowisko oraz dokładniejsza segregacja odpadów komunalnych i większy poziom ich recyclingu – takie cele postawiono w projekcie, w ramach którego powstanie instalacja za blisko 36 mln zł. Inwestycję realizuje Śląskie Centrum Recyclingu – firma utworzona trzy lata temu z inicjatywy Miasta Gliwice i firmy Remondis (49% udziałów ma miejska spółka Przedsiębiorstwo Składowania i Utylizacji Odpadów, a 51% – REMONDIS Gliwice).
 
Na budowę instalacji mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów na terenie gliwickiego składowiska udało się pozyskać wsparcie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. – To dofinansowanie w formie preferencyjnej, nisko oprocentowanej pożyczki, która pokryje 75% wydatków. Jest możliwe umorzenie 30% zobowiązań. Pozostały wkład to środki własne Śląskiego Centrum Recyclingu – informuje Tomasz Rysz, dyrektor ds. inwestycji i rozwoju Przedsiębiorstwa Składowania i Utylizacji Odpadów.
 
Instalacja zajmie powierzchnię 2,5 ha i ma być gotowa pod koniec 2015 r.Odpady odbierane od mieszkańców najpierw trafią do części mechanicznej, gdzie będą poddawane selekcji w komorach sortowniczych. W efekcie różnych procesów na składowisko może trafiać docelowo o 1/3 mniej odpadów niż obecnie.
 
Na podstawie: https://gliwice.eu

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu

reklama

reklama

Partner Portalu